Zavřít reklamu

V pondělí dorazily nové iPady, v úterý iMacy, ve středu zase AirPods. Není se tak čemu divit, že svět ode dneška očekával příchod dalšího produktu, kterým měla být bezdrátová nabíječka AirPower nebo nový iPod. Právě první jmenovaný produkt by navíc nyní dával zřejmě největší smysl. Vždyť už i AirPody se naučily bezdrátově nabíjet, avšak nemáme k nim jablečnou nabíječku. Krátce po 13:30 však bylo všem jasné, že minimálně pro dnešek si můžeme nechat zajít chuť. 

Právě půl druhá odpoledne byla v posledních dnech hodinou s velkým H – tedy chvílí, kdy se na webu Applu objevovaly nové produkty. Nic takového se však dnes nestalo a co víc – v případě AirPower možná ani nestane, tedy ne v dohledné době. Apple totiž v tichosti stahuje všechny zmínky o ní ze svého webu, přičemž poslední “kapkou” je odstranění fotky ze stránky věnované AirPods. Zatímco první generace AirPods, která byla prodávána do včerejšího dne, totiž na své stránce AirPower na fotce ještě měla, byť označenou jako “currently unavailable”, nyní byste jí tam již hledali marně. Kolegům z MacRumors se sice podařil ve zdrojovém kódu australského webu Applu „vyštrachat“ obrázek AirPower s iPhonem XS, avšak k jeho zveřejnění zatím nedošlo a jelikož není na žádném jiném webu, je možné, že ani nedojde. Apple si jej tam mohl jen „odložit“ pro případ pozdějšího vydání někdy v minulosti. 

Otázkou je, co přesně může tento krok znamenat. Kódy bety sice mluví relativně jasně, na druhou stranu se o ně však samozřejmě stoprocentně opřít nemůžeme. Zdroje z dodavatelského řetězce sice také svorně tvrdí, že je AirPower již vyráběna, avšak i zde se jedná o nepodložená tvrzení. V tuto chvíli je tak jasné maximálně to, že se Apple rozhodl obrázek AirPower před zraky svých uživatelů jednoduše ukrýt. A odpověď na otázku, proč by něco takového dělal, se zdá být vcelku jednoduchá – na světě je další problém. 

Ostatně, i na samotné vypuštění AirPods 2 se můžeme dívat dvojí optikou. Už v minulosti jsme na našem webu psali, že vypuštění bezdrátového nabíjecího pouzdra je zřejmě závislé na AirPower. Kdyby tomu tak totiž nebylo, Apple by jej mohl vypustit prakticky hned po Keynote v září 2017. Zřejmě však doufal v to, že dokončení AirPower bude rychlejší a pozdržení pár měsíců u obou produktů se nikterak neprojeví. Od září 2017 už uplynul rok a půl a vypuštění bezdrátového nabíjecího pouzdra jsme se konečně dočkali. S ohledem na dobu, kterou jsme na něj čekali a to, že jsme se dnes AirPower nedočkali, nás tak napadají hned dva scénáře, jak to s jablečnou nabíječkou bude. Ten první předpovídá její příchod skutečně brzy – dnes, zítra či v pondělí. Ten druhý naopak její příchod odkládá na neurčito. Proč? Přesně s tím souvisí vypuštění AirPods 2. Apple se totiž mohl jednoduše rozhodnout, že už déle čekat nelze, protože absolutně netuší, jak na tom AirPower co do dokončení vlastně je. Tento scénář se však bohužel zdá alespoň nám v redakci nyní i s ohledem na pomyslné zahlazování stop po nabíječce jako pravděpodobnější. Vždyť pro Apple by přeci nebyl žádný problém fotku po dnešním představení aktualizovat z “currently unavailable” na “available”. 

V tuto chvíli nezbývá nic jiného, než doufat, že se Apple svým způsobem smiluje a AirPower konečně vypustí do světa, nebo alespoň dění kolem ní jakkoliv osvětlí. Spekulací už bylo totiž skutečně mnoho a nejednomu jablíčkáři začíná pomalu docházet trpělivost. Jasně, má se jednat o revoluční produkt. Na druhou stranu, je opravdu nutné o něm lidem říci rok a půl dopředu? Samozřejmě, že o problémech, které s AirPower při dokončování budou, nemohl Apple vědět. Na druhou stranu ale vědět měl – vždyť je to v očích nejednoho fanouška technologií stále jeden z nejlepších světových inovátorů! A ten by si podobné přešlapy rozhodně dovolovat neměl – tím spíš, když podle mnohých zarytých jablíčkářů myslí měsíce až roky dopředu. 

Související články

Dnes nejčtenější