Zavřít reklamu

Nabíjecí podložka AirPower od Applu pro bezdrátové nabíjení – s pýchou oznámená, netrpělivě očekávaná, v tichosti odložená a v konečném důsledku spíše už jen hořce vysmívaná. Tak přesně takto by se dal tento produkt v krátkosti charakterizovat. Apple jeho vydání přislíbil na rok 2018, k jeho konci už nejspíš ale nikdo nedoufal, že skutečně vyjde. Dnes lze již s jistotou říci, že cupertinský gigant v tomto směru propásl deadline.

Připravovaná podložka měla sloužit k nabíjení Apple Watch, připravovaného nového pouzdra na AirPods a novějších modelů iPhonů. Slibovala rychlost, spolehlivost, a rozměry, dostačující pro nabíjení více zařízení naráz. Nedlouho po jejím oznámení se ale začaly šířit zvěsti o tom, že práce na AirPower nebudou zdaleka tak jednoduché, a její vydání se tudíž může mírně opozdit – což se nakonec ukázalo jako pravda.

Od standardních nabíječek, založených na standardu Qi, se AirPower měla lišit schopností nabíjet jak iZařízení s podporou bezdrátového nabíjení (což si například u Apple Watch zatím neužijete), tak i elektroniku, disponující zmíněným standardem. Dále se AirPower chlubila také schopností zobrazit procento nabití daných zařízení na uzamčené obrazovce iPhonu.

„Doufáme, že ji lidé budou milovat,“ uvedl nabíjecí podložku v průběhu Keynote v září roku 2017 Phil Schiller, a dodal, že na nabíječku se můžeme těšit již v následujícím roce. Jak to nakonec s AirPower dopadlo víme všichni. Rok 2018 je definitivně za námi; uživatelé se nedočkali AirPower a odborná veřejnost se zase nedozvěděla, jak vlastně bezdrátově nabíjet více zařízení naráz, aniž by muselo být pevně stanoveno, kam přesně je potřeba daná zařízení umístit.

Do ztracena vyšuměl i příslib nového nabíjecího pouzdra pro AirPods. Nedozvěděli jsme se ani to, kolik vlastně měla AirPower stát. Těžko říct, zda bylo její vydání opět odloženo na neurčito, nebo se s ní máme definitivně rozloučit. Zjevně v tom nemají jasno ani analytici – věhlasný Ming-Chi Kuo kupříkladu koncem roku prohlásil, že by AirPower mohla být vydána v prvním čtvrtletí. Celé věci příliš nepomáhá ani Apple, který ohledně AirPower zarytě mlčí a ignoruje dotazy médií.

airpower fb
Zdroj: Apple.com
Témata: ,

Související články

Dnes nejčtenější