Zavřít reklamu

Dnes ráno jsme vás informovali, že se podložka AirPower pro bezdrátové nabíjení začne prodávat už v průběhu příštího měsíce. Přesné datum zatím známé není a stejně tak visel velký otazník nad cenou nabíječky, ačkoli určité indicie tu na sklonku minulého roku byly. Nás ale napadlo zapátrat a zjistili jsme, že AirPower do své nabídky už zařadil největší českých e-shop Alza.cz, který na stránce produktu uvádí i její předpokládanou cenu.

Podle Alzy by cenovka nabíječky měla vyšplhat k pěti tisícím korun. Konkrétně tuzemský e-shop uvádí cenu 4 959 Kč, což nám mimo jiné říká, že Apple bude AirPower na svých stránkách prodávat pravděpodobně za 4 990 korun. Nízká cena to není ani zdaleka, ale zato očekávaná ano – podobně podložku nacenil na začátku listopadu polský prodejce, který ji nalepil cenovku 999 zlotých, což je po přepočtu dokonce 6 000 Kč. Ve spojených státech by pak bezdrátová nabíječka měla stát 199 dolarů.

Mezi největší přednosti AirPower patří především schopnost nabíjet současně tři zařízení – iPhony 8,8 Plus či X, Apple Watch Series 3 a sluchátka AirPods s novým obalem, který se ale také ještě nezačal prodávat. Ve výsledku tak majitelům podložky odpadne starost s přenášením mnoha kabelů a tím i nabíječek.

airpower fb

Související články

Dnes nejčtenější

.