Zavřít reklamu

V poslední době se o ohebných smartphonech hovoří především ve spojitosti se Samsungem, který již v listopadu světu svůj prototyp ukázal. Nezahálí však ani jeho konkurence v čele s čínským Xiaomi, které na vlastním skládacím smartphonu také intenzivně pracuje. Malou ochutnávku se nyní fanouškům rozhodl poskytnout prezident společnosti Lin Bin na svém účtu na Weibo.

Ve videu na Weibo můžeme vidět samotného zakladatele a prezidenta společnosti, Lina Bina. Ten si na něm pohrává se svým tabletem, který následně na dvou místech ohne směrem ven, díky čemuž začne zařízení spíše připomínat telefon. Samotný prezident dle svého příspěvku na Weibo doufá, že právě oni přinesou světu první zařízení, které bude schopné ohybu hned ve dvou bodech. Dle něj za dosavadním vývojem stojí profesionální přístup společnosti v neustálém překonávání technologických trendů. V současné době se však stále jedná o pouhý inženýrský prototyp. Kdy se dočkáme finálního produktu je zatím ve hvězdách, avšak Bin prozatím prozradil dva možné názvy. Finální produkt by mohl nést označení Xiaomi Mi Dual Flex, a nebo Mi MIX Flex, ale zavrhnuty nejsou ani návrhy samotné veřejnosti.

V současné době svět nejvíce očekává příchod ohebného telefonu z dílny Samsungu. Toho bychom se mohli dočkat během únorové Galaxy S10 konference, která se bude konat v San Franciscu. Ani Apple by však neměl dle dostupných informací ve vývoji ohebných smartphonů zahálet. První zprávy ohledně vývoje jablečného ohebného telefonu se datují už do roku 2016, kdy se spekulovalo nad použitím OLED ohebných displejů od LG, které by tvořily základ každého iPhonu. Nic víc než pouhé koncepty a patenty jsme však ve spojitosti se skládacími iPhony zatím neviděli.

Prohlédněte si koncept skládacího iPhonu:

Těšíte se na příchod telefonů či tabletů s ohebnými displeji? Sáhli byste po této vychytávce, nebo byste raději zůstali věrní svým dosavadním zařízením? Dejte nám vědět váš názor do komentářů.

Související články

Dnes nejčtenější