Zavřít reklamu

Mobilní aplikace nám umožňují do značné míry zpříjemnit a zjednodušit každodenní život. Skrze ně bez problému zaplatíme účty, objednáme jídlo, taxík nebo třeba zarezervujeme hotel na víkend. S dobou hodlají ale jít i nejkonzervativnější instituce na světě, což je určitě dobře. Papež František během nedělní bohoslužby na Svatopetrském náměstí představil více než miliardě věřícím aplikaci, která jim umožní sdílet své modlitby přímo s ním.

Aplikace se nazývá Click to pray (Klikni pro modlitbu) a je dostupná pro smartphony s operačním systémem iOS a Android. Prozatím je aplikace přeložená do šesti jazyků. Jedná se o italštinu, němčinu, portugalštinu, angličtinu, španělštinu a francouzštinu. Samotné prostředí aplikace je velice jednoduché a obsahuje pouze tři sekce – Modlitba s papažem, kde budou papežem sdíleny každý měsíc výzvy, Každodenní modlitba, kde uživatel dá aplikaci vědět, že se ráno, odpoledne a večer pomodlil, přičemž v aplikaci také vidí počet pomodlených, a Modlitba se sítí, kde uživatelé sdílí s papežem své modlitby. Click to pray má i vlastní webovou stránku.

Prostředí aplikace Click to pray:

„Internet a sociální sitě jsou zdrojem naší doby, možností, jak být v kontaktu s ostatními, sdílet naše hodnoty a projekty a vyjádřit naši potřebu být ve společnosti.“ řekl papež během svého projevu. Ke stažení aplikace vyzval papež hlavně mladou generaci.

pope-2377985_1920

 

Související články

Dnes nejčtenější

.