Zavřít reklamu

Okrem vylepšení zo sféry operačných systémov watchOS, iOS a macOS sa určitej dávky vychytávok dočkal aj systém carPlay. Pred pár dňami sme vás informovali o vizuálnom spracovaní Google Maps, ktoré zavítali do systému spolu s ostatnými navigačnými appkami tretej strany. V aute tak konečne dostaneme na výber z rôznych navigácií, ktoré disponujú lepšími funkciami ako implementované originálne Mapy od Apple. Do carPlay prostredníctvom nového iOS 12 príde aj aplikácia Waze, ktorá je rovnako ako spomínaný provider máp pod správou firmy Google. Na to, aby ste si tieto aplikácie mohli stiahnuť do svojho mobilného telefónu a následne ich využiť v aute, musíte mať nainštalovaný systém iOS 12.

Okrem presných navigačných možností sa môžeme tešiť na informácie o prebiehajúcich rekonštrukciách, policajných hliadkach, nehodách a živú premávku. Detailnejšie pohľady na to, ako vyzerá Waze na obrazovke carPlay nájdete v nižšie uvedenej galérii.

Podľa mnohých skúseností možno uznať, že každá navigačná aplikácia je lepšia alebo naopak horšia pri rozdielnom využití. V meste si môžete užiť jednu, zatiaľ čo na dlhších cestách a road tripoch vám zas príde vhod aplikácia od iného vývojára. Možnosť výberu z nich na vlastnej palubovke je preto viac než vítaná. Okrem Waze sme sa minulý týždeň dočkali aj updatu pre Google Maps, ktoré podľa prvých testov fungujú naozaj vynikajúco. Okrem uvedených aplikácií na tejto adaptácií neúnavne pracuje napríklad TomTom alebo slovenský Sygic.

  • Navigačnú aplikáciu Waze pre iOS si môžete stiahnuť zadarmo v App Store a následne ju využiť v systéme carPlay

[appbox appstore id323229106]

Waze
Zdroj: Unsplash
Témata:

Související články

Dnes nejčtenější