Zavřít reklamu

Navigace Waze lze bez jakékoliv nadsázky označit za jednu z nejoblíbenějších navigačních aplikací světa. Vzhledem k jejímu jednoduchému rozhraní, skvělé funkčnosti a především pak možnosti nahlašovat v reálném čase problémy na silnici a tím upozorňovat okolí na blížící se peripetie se však této skutečnosti nelze vůbec divit. Google, pod který Waze již nějakou dobu spadá, však neusíná na vavřínech a svou aplikaci se snaží neustále zlepšovat. Přesně to udělal i nyní aktualizací databáze železničních přejezdů. 

Železniční přejezdy začalo Waze zobrazovat ve světě pozvolna od začátku letošního roku s tím, že zprvu nebyla funkce vzhledem k tomu, že v mnoha státech vycházela namísto informací úřadů z informací od informací uživatelů zcela dokonalá. To se však postupem času mění, přičemž poslední větší změna dorazila teprve před pár dny. Waze totiž aktualizovalo svou databázi železničních přejezdů, které by tak měly být nyní díky tomu daleko lépe zaznamenané. Řidiči tak budou mít o svých cestách ještě lepší přehled. 

Poměrně zajímavé je, že zatímco v Česku se Waze již nějakou dobu o tvorbu databáze snaží (a nutno podotknout, že zdárně), například do Velké Británie, Itálie či Mexika dorazila funkce teprve nyní, byť jsou tyto státy turisticky dost navštěvované a železnice v nich má poměrně silné postavení. Dá se však předpokládat, že čekání v těchto státech přineslo ovoce ve formě opravdu přesné databáze, která již nebude muset být téměř upravována. 

Dnes nejčtenější

.