Zavřít reklamu

Waze se v posledních letech stává mezi řidiči čím dál tím oblíbenějším. Je to především kvůli tomu, že řidiči využívající Waze společně tvoří komunitu, ve které se mohou navzájem upozorňovat na policejní hlídky, zúžení, objížďky a další informace, které s cestováním souvisí. Pojďme se společně podívat na 5 skrytých triků ve Waze, o kterých jste dost možná neměli ani nejmenší tušení.

Hlášení na mapě

Každého z nás mohou při jízdě zajímat odlišná upozornění. Někdo je rád, když mu aplikace ohlásí nebezpečný výmol jak na mapě, tak také hlasem, někdo by chtěl možná tohle nastavení zase nastavit pro ohlášenou policejní hlídku. Všechna tato nastavení si můžete přizpůsobit tak, že v levém dolním rohu aplikace Waze klepnete na ikonu lupy, a poté v levé horní části menu klepnete na ikonu nastavení. Zde stačí rozkliknout možnost Zobrazení a mapy, kde se přesuňte v sekci Zobrazit na mapě do sekce Hlášení. V těchto předvolbách už si můžete nastavit, jakým způsobem vás Waze bude informovat o různých situacích na vaší cestě. Možnost Zobrazit na mapě slouží k vyobrazení ikony na mapě, aktivace Upozornění při řízení vás poté informuje o situaci hlasovým upozorněním.

Dálniční známky

Aby pro vás mohl Waze vybrat vždy tu nejlepší cestu, musí vědět, zdali máte či nemáte dálniční známku. Rozhodně není příjemné se v případě vlastnictví dálniční známky trmácet různými vesničkami a na druhou stranu také není příjemné po dálnici jet a riskovat pokutu, pokud dálniční známku nemáte. V aplikaci Waze můžete jednoduše všechny vaše dálniční známky spravovat, a to samozřejmě i ty zahraniční. Pro nastavení či odebrání dálničních známek klikněte v levé dolní části Waze na ikonu lupy, a poté klepněte v levém horním rohu na ikonu ozubeného kola. Zde už jen stačí vybrat možnost Dálniční známky a povolení, kde už si stačí známky přidat, či odebrat.

Audio přehrávač

Mnozí řidiči si neumí cestování autem představit bez oblíbené hudby. Aby bylo přepínání skladeb jednodušší a abyste měli vždy přehled o tom, jaká skladba zrovna hraje, můžete si s aplikací Waze propojit hudební aplikaci. Nejoblíbenější aplikací k propojení s Waze je Spotify. Pro nastavení audio přehrávače stačí v aplikaci Waze klepnout v levé dolní části obrazovky na ikonu lupy, a poté vlevo nahoře na ikonu nastavení. V menu poté sjeďte níže a otevřete sekci Audio přehrávač. Tady už si níže můžete zobrazit aplikace, které jsou k dispozici, a popřípadě je s aplikací Waze propojit. Uživatelé a zastánci Apple Music mají bohužel smůlu, jelikož jablečná hudební služba k dispozici není.

Nastavení upozornění

Pokud jste si na vaši cestu zapnuli Waze jen do pozadí, tak rozhodně nechcete, aby vás hlas navigace informoval o každém odbočení, rovince a zatáčce. Pokud si chcete rychle zvolit, o čem všem vás bude při vaší jízdě Waze informovat, tak můžete. Stačí na domovské obrazovce aplikace Waze lokalizovat malou ikonu reproduktoru v pravé dolní části obrazovky. Pokud na tuto možnost klepnete, tak si můžete zvolit ze tří možností nastavení zvuku. Pokud zvolíte možnost Zvuky zapnuty, bude vás Waze informovat o všem, v případě aktivace Pouze varování budete hlasem informování pouze o varováních. A pokud nechcete být rušení vůbec, můžete si Zvuky vypnout. Níže si ještě můžete nastavit hlas pokynůzařízení, ze kterého se budou pokyny promítat.

Nastavení profilu

Jak už jsem zmínil v úvodu, Waze je založen právě na své komunitě – jednoduše řečeno se jedná o „sociální síť“. I zde si můžete nastavit, jakým způsobem vás uvidí ostatní uživatelé Waze. Pokud si chcete změnit svou ikonku na mapě, změnit domovskou či pracovní adresu, zobrazit přátele, anebo třeba přečíst poštu, tak postupujte následovně. V levé dolní části aplikace Waze klepněte na ikonu lupy. Poté v horní části menu klepněte na ikonu vašeho profilu, čímž se dostanete do nastavení Moje Waze. Zde už si můžete například aktivovat neviditelnost, kdy vás ostatní uživatelé Waze neuvidí na mapě, můžete si přečíst poštu, zobrazit vaše přátele, změnit náladu (tj. ikona, která se ostatní uživatelům zobrazí na mapě), přidat oblíbené obchody, apod.

Dnes nejčtenější

.