Zavřít reklamu

Uživatelé Apple CarPlay již několik let čekají na to, až Apple povolí využívat aplikace třetích stran a umožní tak použití populární navigace Waze. K jistému rozvolnění restrikcí ohledně některých aplikací došlo už loni a navigaci Waze tak mohli uživatelé bez problému používat. Nyní se čeká na integraci Waze prostřednictvím tzv. řídícího panelu, neboli CarPlay dashboard a i ta je relativně blízko.

Funkce dashboard v rámci Apple CarPlay je funkce, kdy aktivní a používaná aplikace nezabírá celou obrazovku, ale jen svůj vlastní panel v nabídce aplikací který zobrazuje relevantní informace a ostatní funkce CarPlay jsou tak na obrazovce i nadále dostupné. Podporu pro dashboard získaly Google Mapy již letos v srpnu, Waze na to však stále čeká. Původně byla tato funkcionalita omezená pouze pro mapovou aplikaci od Applu.

Někteří uživatelé se na webu chlubí tím, že Waze dashboard v Apple CarPlay již v rámci uzavřeného beta testu testují. Společně s touto novinkou by měla aktualizace Waze do CarPlay přinést také navigaci v jízdních pruzích, která v ní doposud chyběla. Kdy aktualizace obsahující výše zmíněné novinky dorazí však nikdo neví, společnost Google, která Waze vlastní a provozuje, se odmítla na dotazy týkající se nové verze navigace Waze jakkoliv reagovat.

Související články

Dnes nejčtenější