Zavřít reklamu

S prichádzajúcim systémom iOS 12 sa dočkáme okrem množstva možností v našich iPhonoch aj jednej vítanej vychytávky v systéme Apple CarPlay. Odteraz si vo vozidlách, ktoré podporujú túto funkciu budeme môcť užiť navigácie od vývojárov tretej strany. Okrem známej aplikácie Waze, o ktorej sme vám priniesli článok pred niekoľkými dňami, sa prví beta testeri môžu pochváliť skúškou máp od Google. Bohužiaľ sa nejedná o otvorené testovanie, takže nie každý sa do tejto príležitosti môže zapojiť. My vám však prinášame niekoľko pohľadov na to, ako budú Google Maps vyzerať na obrazovke vozidiel s Apple CarPlay.

Ako Waze, tak aj Google Maps sú už nejaký ten piatok dostupné v systéme Android Car, preto sa implementácia do auto-platformy Applu zdá pre vývojárov ako otázka času. Jednotlivé spoločnosti sa preto môžu zamerať na chyby, ktoré ľudia nahlásili v spätnej väzbe v prípade konkurencie. Najčastejšie sa tieto problémy týkali svižnosti aplikácií, veľkosti jednotlivých prvkov na mape, čitateľnosti textov a samotnej presnosti navigácie. Napriek tomu, že je v tomto systéme dostupná aplikácia máp od Apple (ktoré sa mimochodom stále zlepšujú), navigačné systémy od spomínaných firiem sú v celkovom dojme oveľa spoľahlivejšie.

Takto vyzerajú Google Maps na obrazovke Apple CarPlay: 

Google Mapy používajú vlastné dáta o okolitej premávke, ako aj svoje údaje o cestách, čím sa môžu zdať dôveryhodnejšie ako mapy od jablčného giganta. Spomínaná aplikácia Waze sa však podľa prvých testerov javí ako najspoľahlivejšia, hlavne vďaka hláseniu o nehodách, prekážkach, zdržaniach alebo blízkych policajných hliadkach. Ak sa pýtate na rozdiel medzi spracovaním klasickej appky Google Maps vo vašom telefóne a tej na obrazovke vozidla, určite vás potešíme – vizuálne spracovanie je takmer totožné. V možnostiach nájdeme svoje obľúbené uložené adresy a destinácie, posledné vyhľadávania alebo čerpacie stanice. Rovnako tu máme k dispozícii aj možnosť prepnutia na satelitnú mapu, filter platených, rýchlych a krátkych trás…no jednoducho všetko, čo od poriadnej navigácie potrebujeme.

Oficiálneho vyjadrenia, ktoré by pojednávalo o finálnom príchode jednej z navigačných aplikácií, sme sa žiaľ ešte nedočkali. Vzhľadom na momentálny príchod nového systému v podobe iOS 12 by to však nemalo dlho trvať. Snáď si už o niekoľko dní budeme môcť omakať jednotlivé navigačné appky aj na obrazovkách našich palubných dosiek.

Google
Zdroj: Redakce Letem světem Applem

Související články

Dnes nejčtenější