Google Mapy drtí ty od Applu. Jejich obliba u uživatelů je mnohonásobně větší

Apple se sice snaží neustále zdokonalovat své mapy, nicméně podle nejnovější zprávy téměř 70 % uživatelů stále preferuje Google Mapy. Společnost Manifest provedla průzkum, v rámci něhož se zeptala zhruba 500 uživatelů smartphonů, jaká je jejich nejoblíbenější navigační aplikace a jaké faktory je vedly k jejich výběru. Google Mapy se staly jasným favoritem, přičemž si je zvolilo 67 % respondentů.

Google vlastní také aplikaci Waze, kterou používá 12 % uživatelů, a tím pádem se aplikace ocitla na druhém místě. Apple Mapy se tak dostaly až na třetí místo s tím, že je používá pouze 11 % dotázaných.

Apple koncem minulého měsíce oznámil, že zásadně přepracovává mapové služby. Apple se zavázal, že vytvoří nejlepší mapovou aplikaci na světě, což však vyžaduje vytvoření všech mapových dat od základu, nechal se slyšet Eddy Cue.

Většina uživatelů Apple Map se však nějakého velkého zlepšení prozatím nedočká, protože první změny nastanou v letošním roce na podzim pouze v San Franciscu a Bay Area, později v tomto roce v severní Kalifornii.

K mapování okolí využívá Apple i speciální vozy se senzory LiDAR, které používá i pro autonomní řízení:

Pokud jde o faktory, které vedly uživatele k výběru jejich oblíbené navigační aplikace, tak v první řadě se zajímali o to, zda aplikace poskytuje jasné pokyny. Potom se rozhodovali podle preferovaných funkcí a uživatelsky přívětivého rozhraní. Zajímavé je, že 14 % respondentů uvedlo, že kromě své oblíbené aplikace nikdy nepoužili jinou navigační aplikaci.

Společnost Manifest však neuvedla, jaké procento respondentů používalo iPhone a jaké procento smartphone s Androidem, a tak může být (ne)popularita Apple Map zkreslená, pokud byl poměr nevyvážený.

apple-maps-fb

Leitz

Diskuze

  Na navigaci, zejmena v kombinaci s Apple watch, nemaji apple mapy konkurenci. Mam nainstalovany Navigon, TomTom, Waze, Mapy.cz, Google maps…atd atd. A vsechny funguji slusne, ale nejradsi pouzivam Apple maps, protoze animace, citelnost a spoluprace s apple watch je podle me nejlepsi. Na druhe misto bych dal Waze. Google maps nejsou spatne, ale nehodi se moc na navigaci v aute. Animace je nekdy hodne zvlastni a slozite krizovatky a odbocky nejsou za jizdy tak dobre citelne jako apple maps.

  Reagovat

  Apple maps se dají používat možná tak ve velkých městech, jako je Londýn, Paříž, Berlín atd… ale zkusit to používat mimo Prahu v ČR je sebevražda. 😀 Jestli někdy vůbec Apple Google dožene, těžko říct… ten náskok v mapování se dohání fakt těžko. 🙂

  Reagovat

  Mapy od Googlu toho prostě ví víc – najdu tam drtivou většinu firem a postupně se implementují funkce od Waze, které Google koupil a což je navigace, kterou používám z 99%.

  Reagovat

  Apple Mapy mají co dohánět…nicméně tenhle ten průzkum je dost zavádějící, když Manifest uvádí, že se ptali 500 majitelů smartphonů a nikoliv jen vlastníků iPhonu.

  Reagovat

  Ma google mapach na cokoli kliknu prstem, vybere se logicky. Na apple mapach nekdy, spise nikdy. Treba kliknout na město a myslet si, ze hned spustím navigaci do centra byl omyl. Prostě se vybere nejaka adresa buhvi kde ve meste ci okoli. Na google mapach prostě vyberu město a tim logicky centrum. Intuitivní ovladani bych u apple predpokladal, ale je desne. Tady se cas zcela zastavil. A to s oblibou vyuzivam maximum nativnich aplikaci i ios a mam jich naprostou vetsinu rad.

  Reagovat

  Apple mapy mají velký potenciál. Spoust nápadu by se dalo uvést k životu ale je má lidí které by v ČR pro Apple pracovalo. Proč Apple více nevyužívá uživatele k zlepšení svých podkladu do teď nechápu .. kde jsou policie značky doporučená rychlost .. mohla by stoho být komunita která by se snažila využívat …..

  Reagovat
  Břetislav Fiala

  Az na to ze v US jsou mnohem lepší mapy od Apple 😂😂😂🙈

  Reagovat

  Mapy Apple chrání vaše osobní údaje a ponechávají vám kontrolu nad tím, co sdílíte.

  Funkce „Nahlášení problému v Mapách“ shromažďuje informace, které nám pomáhají řešit nahlášené problémy. Tyto informace se ukládají a lze je přiřadit k vašemu Apple ID.

  K hlášení můžete připojit doplňující informace, které nám pomohou vyřešit problém efektivněji.

  Apple může údaje přidružené k vaší osobě uchovávat až po dobu dvou let za účelem lepší analýzy trendů v zasílaných hlášeních.

  Aplikace Mapy je navržena tak, aby v případě, že ohlásíte problém, shromáždila minimální množství osobních údajů nezbytně nutných k vyhodnocení vaší zprávy a k vylepšení Map.

  Apple shromažďuje následující informace:
  • vaše Apple ID, aby vám bylo možné zaslat oznámení o řešení nahlášeného problému
  • model zařízení, verzi operačního systému, oblast a jazyk, časové pásmo, nastavení navigace a informace o tom, zda je zařízení propojené s hodinkami Apple Watch nebo aplikací CarPlay, aby bylo možné lépe vyhodnotit funkce Map a jejich stav v okamžiku, kdy jste problém ohlásili
  • snímek obrazovky Map před vytvořením zprávy o problému, zeměpisnou šířku a délku, úroveň přiblížení a poslední hledaný výraz, aby bylo možné lépe vyhodnotit kontext, ve kterém se problém vyskytl
  • informace, které jste uvedli ve zprávě, například návrhy nových adres, URL, otevírací doby spolu s komentářem a s fotografiemi, pokud jste nějaké odeslali

  V některých případech může Apple shromažďovat také:
  • vaši e‑mailovou adresu, pokud jste udělili svolení ke komunikaci s vámi za účelem objasnění problému nebo oznámení řešení
  • počáteční a koncový bod požadované trasy, pokud problém souvisí s navigací
  • vaši adresu domů nebo do zaměstnání (u požadavků na opravu polohy domova nebo práce)
  • výsledky vašeho posledního hledání včetně hledaných výrazů, pro které byly tyto výsledky vráceny (u problémů souvisejících s hledáním)

  Pokud se problém týká třetí strany, společnost Apple může této třetí straně poskytnout údaje z vašeho hlášení o problému, aby jí pomohla ohlášený problém vyřešit. Apple sdílí informace s třetími stranami jen tehdy, když je to nezbytné pro vyřešení problému, a vždy se snaží nejprve smazat všechny údaje, podle kterých by vás bylo možné identifikovat.

  Údaje z vaší zprávy může Apple uložit způsobem, který je umožňuje přidružit k vaší osobě, a to až na dobu dvou let za účelem lepší analýzy trendů v zasílaných hlášeních. Se získanými informacemi Apple vždy nakládá v souladu se svými zásadami ochrany osobních údajů, které najdete na stránce http://www.apple.com/cz/privacy

  Reagovat

  Hlavně Apple, jak je zvykem, krade kde se dá i v mapách. Konkrétně používá open source mapové podklady od OpenstreetMap, ale nikde to viditelně neuvádí tak, jak to vyžaduje licence…
  Další věc je, že prostřednictvím třetích firem jako např.Lionbridge anonymně krade POI data a zlepšuje výsledky vyhledávání pomocí google map a street view.

  Reagovat

Napsat komentář

Zobrazit více

Zobrazit celou diskuzi
Přispět

Bazar

Fórum

 • Poslední příspěvky
  Odpovědi
  Zobrazení
  Poslední příspěvek

Leitz