Zavřít reklamu

Apple se sice snaží neustále zdokonalovat své mapy, nicméně podle nejnovější zprávy téměř 70 % uživatelů stále preferuje Google Mapy. Společnost Manifest provedla průzkum, v rámci něhož se zeptala zhruba 500 uživatelů smartphonů, jaká je jejich nejoblíbenější navigační aplikace a jaké faktory je vedly k jejich výběru. Google Mapy se staly jasným favoritem, přičemž si je zvolilo 67 % respondentů.

Google vlastní také aplikaci Waze, kterou používá 12 % uživatelů, a tím pádem se aplikace ocitla na druhém místě. Apple Mapy se tak dostaly až na třetí místo s tím, že je používá pouze 11 % dotázaných.

Apple koncem minulého měsíce oznámil, že zásadně přepracovává mapové služby. Apple se zavázal, že vytvoří nejlepší mapovou aplikaci na světě, což však vyžaduje vytvoření všech mapových dat od základu, nechal se slyšet Eddy Cue.

Většina uživatelů Apple Map se však nějakého velkého zlepšení prozatím nedočká, protože první změny nastanou v letošním roce na podzim pouze v San Franciscu a Bay Area, později v tomto roce v severní Kalifornii.

K mapování okolí využívá Apple i speciální vozy se senzory LiDAR, které používá i pro autonomní řízení:

Pokud jde o faktory, které vedly uživatele k výběru jejich oblíbené navigační aplikace, tak v první řadě se zajímali o to, zda aplikace poskytuje jasné pokyny. Potom se rozhodovali podle preferovaných funkcí a uživatelsky přívětivého rozhraní. Zajímavé je, že 14 % respondentů uvedlo, že kromě své oblíbené aplikace nikdy nepoužili jinou navigační aplikaci.

Společnost Manifest však neuvedla, jaké procento respondentů používalo iPhone a jaké procento smartphone s Androidem, a tak může být (ne)popularita Apple Map zkreslená, pokud byl poměr nevyvážený.

apple-maps-fb

Související články

Dnes nejčtenější

.