Zavřít reklamu

Mnoho majitelů aut s CarPlay při příchodu iOS 12 zajásalo. Konečně totiž nemusí používat nedokonalé Apple Maps, ale mohou přejít na mnohem kvalitnější a oblíbenější navigace. Jedna z nich – Google Mapy – včera konečně na CarPlay dorazila.

Po včerejším updatu Google Maps si uživatelé mohou vybrat, zda v autě použijí tyto mapy, nebo ty od Applu. Navíc mapy od dalších společností jsou už na cestě. Například velmi oblíbený a Googlem vlastněný Waze by měl být také téměř připraven, ale konkrétní datum jeho příchodu do CarPlay zatím neznáme.

Takto vypadají Google Mapy v CarPlay:

Google mapy v CarPlay nemůžete ovládat pomocí Siri, avšak pro hledání v aplikaci lze použít hlasové vyhledávání Google. Samozřejmostí je i přístup ke všem vašim uloženým bodům a adresám, které máte pod svým Google účtem. K dispozici jsou kromě klasických mapových podkladů i ty satelitní, které někteří uživatelé preferují. V galerii si můžete všimnout i upraveného uživatelského rozhraní, aby bylo pro řidiče co nejpohodlnější.

Apple Mapy se sice s postupem časem vylepšují a Apple nyní pracuje na jejich kompletním předělání, momentálně jsou však rozhodně lepší volbou mapy od Googlu, případně Waze, který snad do CarPlay dorazí zanedlouho.

google maps carplay fb
Zdroj: Redakce Letem světem Applem

Související články

Dnes nejčtenější