Zavřít reklamu

CarPlay je na trhu už čtyři roky a nyní začíná pomalu na poli softwarů pro automobily dominovat. Stává se velmi žádaným prvkem pro zákazníky při výběru nového vozu, alespoň podle nejnovějšího průzkumu společnosti J.D. Power.

Ten se zaměřil také na porovnání CarPlay a Android Auto. Z tisícovky dotázaných uživatelů svou spokojenost se systémem CarPlay vyjádřilo 777 z nich, u Android Auto je spokojeno 748 uživatelů. Navíc většina zákazníků, kteří kupují nové auto, upřednostňuje systémy právě od Applu nebo Googlu nad těmi přímo od automobilek. Samotní výrobci automobilů se CarPlay zpočátku celkem vyhýbali, ale i oni vidí současný trend a tento software tak nabízí čím dál větší počet z nich. Mnoho zákazníků totiž upřednostňuje systémy svých telefonů pro navigaci a hlasové ovládání, jsou podle nich nejen zdarma, ale také kvalitnější než systémy v automobilech. Dokonce až 19% majitelů nových vozů využívá svůj smartphone na úkor zabudovaného navigačního systému ve vozidle.

CarPlay vyžaduje čím dál více majitelů nových aut.

Co se týče oblíbenosti navigačních systému, celkem očekávaně vedou s přehledem Google Maps, které jsou jasnou volbou pro 56 % uživatelů. Mapy od Apple používá 23 % dotázaných a je celkem překvapivé, že Waze je až za nimi s pouhými 16 %. Pokud momentálně i vy vybíráte nový vůz, můžete si prohlédnout tento seznam vytvořený přímo Applem, ve kterém najdete seznam více než 400 vozů, které CarPlay podporují.

carplay-fb

Dnes nejčtenější

.