Zavřít reklamu

Od oficiálneho príchodu nového systému iOS na naše iPhony nás delí už len niekoľko dní. Už v pondelok sa dočkáme niekoľkých užitočných funkcií, spomedzi ktorých bude jedna veľmi užitočná hlavne pre šoférov, ktorí vlastnia vozidlo podporujúce Apple CarPlay. Okrem implementovaných aplikácií ako sú správy, telefón alebo hudba sa však môžeme tešiť aj na podporu navigačných aplikácií z tretej strany. Na cestách sa tak nebudeme musieť spoliehať na klasické mapy od Apple, nakoľko nie sú práve najspoľahlivejšie. V súvislosti s touto udalosťou oznámila spoločnosť Waze, že práve započala so súkromným beta testovaním svojej navigácie na Apple CarPlay.

Užívatelia zapojení do beta testov aplikácie Waze už dostali pozvánky na súkromné testovanie, no zdá sa, že finálny produkt nedorazí tak skoro, ako by sme si mohli myslieť. Waze nedávno ohlásil prostredníctvom sociálnej siete Twitter, že sa pokúsi dodať updatovanú aplikáciu do niekoľkých týždňov. Zatiaľ to nie je oficiálne, no pravdepodobne sa jej dočkáme až budúci mesiac. Konkurencia bude naozaj veľká, nakoľko sa k updatom pre CarPlay uchyľujú aj Google Maps alebo Sygic. Jednou z najdôležitejších funkcií bude samozrejme offline spracovanie máp, ktoré sa v súvislosti s jednotlivými aplikáciami mierne líši.

Logicky sa nebude jednať o tradičné navigácie, ako v prípade mobilných telefónov. Skalné funkcie budú zachované, no vývojári sa musia poriadne zamerať na štruktúru užívateľského rozhrania. Nové screenshoty, ktoré by nám priblížili celkovýu dizajn a vizuál aplikácie na obrazovke vozidla bohužiaľ ešte nie sú k dispozícii, no to by sa malo už čoskoro zmeniť. Nový systém iOS 12 vychádza už tento pondelok, preto ak sa zaujímate o túto funkciu, nezabudnite svoje mobilné zariadenie updatovať. Virtuálny obchod App Store sa už čoskoro stane ohniskom nájazdov nových aplikácií zameraných na integráciu pridaných skratiek Siri, Apple CarPlay alebo systém skupinových notifikácií. Jednou z najvítanejších vychytávok je však možnosť prístupu k viacerým navigačným prvkom, ktorú určite oceníte aj vy vo vašom aute.

Waze
Zdroj: Redakce Letem světem Applem
Témata:

Související články

Dnes nejčtenější