Zavřít reklamu

Opravdu nikdo není dokonalý, dokonce ani obrovská korporace, která má perfektně nakročeno k tomu, aby se stala první bilionovou společností na světě. Apple každý rok prodá neuvěřitelné množství iPhonů, iPodů, iPadů a Maců, nicméně občas se vloudí nějaká chybička. V uplynulém roce se cupertinská společnost dopustila hned několik chyb, které na ni nevrhají dobré světlo, ovšem pravým fanouškům nakousnutého jablka to až tak příliš nevadí. Podívejme se tedy na sedm věcí, které se Applu v tomto roce rozhodně nepovedly.

Selhání Face ID

Apple na zářijové konferenci vyzdvihoval nový způsob odemykání iPhonu X přes Face ID. Přetože upozornil, že nemusí být stoprocentně spolehlivý u jednodvaječných dvojčat, ukázalo se, že selže i v jiných, docela nepochopitelných případech. Informovali jsme vás o tom, jak stejný iPhone X přes Face ID odemkla nejen jednovaječná dvojčata, ale také nevlastní bratři. Dále se objevil případ, že desetiletý syn odblokoval svou tváří iPhone X své matky. A v neposlední řadě bezpečnosní společnost Bkav provedla hned dva experimenty s 3D maskou, přičemž v obou případech dokázaly speciálně vytvořené masky odemknout iPhone X přes Face ID.

Problémy s výrobou iPhonu X

Apple už sice na svých stránkách hlásí dobu dodání iPhonu X do druhého dne, nicméně ihned po zahájení prodeje se stal iPhone X takřka nedostupný. Pokud jste tedy nestihli předobjednávku mezi prvními, museli jste čekat čtyři až šest týdnů, než se na vás dostane. Za nedostatkem iPhonů X stály výrobní problémy s TrueDepth kamerou. Přední analytik Ming-Chi Kuo uvedl, že systém pro rozpoznávání obličeje je mnohem složitější než u konkurenčních přístrojů, a tak bylo pro Apple velice těžké dosáhnout masové výroby TrueDepth kamery.

Apple umožnil Uberu nahrávat obrazovky uživatelů

Apple se sice snaží co nejvíce ochránit soukromí užiatelů, ale před několika týdny se objevila zpráva, že umožnil Uberu kvůli aplikaci pro jablečné hodinky snímat obrazovky uživatelů. Uber podle některých analytiků získal od cupertinské společnosti API, díky němuž mohl nahrávat a snímat obrazovky iPhonů, i kdy aplikace běžela pouze na pozadí. Uvedenou funkci používá Apple pouze ve svých aplikacích, a tak otázkou zůstává, zda ji Apple sám Uberu poskytl.

Jakmile se o problém začala zajímat zahraniční média, oprávnění bylo odstraněno. Údajně aplikace Uber používala funkci k lepší spolupráci mezi Apple Watch a iPhonem. Uber vzápětí prohlásil, že kód z aplikace už odstranil.

Displej iPhonu X při nižších teplotách nereaguje tak, jak by měl

I když je iPhone X impozantní zařízení, od kterého uživatelé očekávají, že bude pracovat na sto procent, má své mouchy, které Apple před vydáním nevychytal. V chladném počasí nepracoval jeho displej tak, jak by měl, což pro jablečnou společnost není příliš dobrá vizitka.

Uživatelé si v listopadu začali stěžovat na to, že displej iPhonu X při tepotách okolo nuly nepracuje tak, jak by měl. Zejména při rychlých změnách teploty, kdy se uživatelé přesunuli z vnitřních prostor do venkovních, začal displej špatně reagovat na doteky. Apple však majitele vlajkové lodi uklidnil, že o problému ví a na opravě pracuje. Tak se také stalo a aktualizace systému iOS problém vyřešila.

Applu unikl interní dokument odhalující vývoj brýlí pro rozšířenou realitu

Applu na jaře unikl dokument týkající se bezpečnosti, který byl omylem rozeslán stovkám zaměstnanců. V podstatě by se nejednalo o nic důležité, pokud by dokument omylem neodhaloval prototyp brýlí pro rozšířenou realitu. V dokumentu je uveden prototyp zařízení, který způsobil namáhání očí testerů, přičemž zpráva vzpomněla více než 70 případů, které se údajně udály v únoru a březnu, kdy se brýle měly testovat. Sice by veškeré takové informace měly zůstat pouze v Cupertinu, nicméně jeden zaměstnanec nečekal a poslal dokument serveru Gizmodo.

Koncept, jak by mohly vypadat iGlass:

Chyby zabezpečení macOS High Sierra

Většinou se stížnosti týkají mobilního systém iOS, nicméně ani macOS není bez chyb. Krátce po vydání macOS High Sierra pro veřejnost se objevila první bezpečnostní chyba, přičemž byla objevena cesta, kterou by se hackeři mohli zmocnit uživateských hesel z počítače. Stačilo totiž na počítači s macOS High Sierra nainstalovat nepodepsanou aplikaci, prostřednictvím které se dala hesla ukrást.

Druhá kritická chyba se objevila v macOS High Sierra minulý měsíc, která poskytovala přístup ke správci bez hesla a bez jakékoliv další bezpečnostní kontroly. Apple oba problémy naštěstí už opravil.

Firmware pro HomePod a iOS 11 GM omylem prozradily informace o připravovaných produktech

Apple se snaží udržet v tajnosti veškeré informace o nadcházejících produktech, protože jedině tak dokáže své fanoušky překvapit a potěšit. V letošním roce to však nešlo podle plánů jablečné společnosti, protože kvůli firmwaru pro HomePod a iOS 11 GM jsme věděli takřka o všem, s čím Apple na zářijové konferenci vyrukuje.

Ještě před konferencí jsme tedy věděli, že nejnovější vlajková loď se nebude jmenovat iPhone 8, jak všichni původně očekávali, ale iPhone X. Dále jsme se dozvěděli, že iPhone X bude disponovat Face ID a že bude mít horní výřez. Uniklé informace navíc ještě prozradily, že další generace Apple TV se bude jmenovat Apple TV 4K a že Apple Watch budou disponovat LTE.

IPhone X fb

Zdroj: iDropNews

Dnes nejčtenější

.