Face ID není neprolomitelné. Testy dokazují, že některá jednovaječná dvojčata si iPhone X navzájem odemknou

Face ID je bezesporu jednou z nejvíce rozporuplných novinek iPhonu X. Doteď jsme si však o něm kvůli nedostupnosti iPhonu X obrázek udělat nemohli. To se však spuštěním prodejů a distribucí prvních “desítek” mezi privilegované uživatele mění. Úplně skvělé zprávy pro vás však nemáme.

Již včera jsme vám přinesli první minirecenzi, ve které poukazoval její tvůrce na drobné chyby Face ID. To na něj podle jeho slov občas vůbec nereagovalo a telefon neodemkl. I přes to se mu však zdálo Face ID jako opravdu pokrokové řešení.

Dnes se však na internetu objevily první testy, které měly demonstrovat (ne)dokonalost skenu obličeje při odemykání jednovaječným dvojčetem. Apple totiž doposud širokou veřejnost ujišťoval tím, že není ani v tomto případě důvod k obavám, protože je Face ID extrémně citlivé a dokáže zachytit i ty nejmenší odchylky v obličeji. Jak se však zdá, možná se trochu přepočítal.

Nelichotivá bilance

Z celkem tří testů, které jsou nyní veřejnosti dostupné, odemklo dvojče s neregistrovanou tváří v iPhonu telefon hned dvakrát. Nutno podotknout, že se jednalo o tři nezávislé testy se třemi dvojicemi sourozenců, kteří si jsou podobní jako vejce vejci. Ostatně, podívejte se na videa sami.

Jak můžete vidět, šok z úspěšného odemčení iPhonu nezažíváte jen vy, ale i samotní aktéři videa. Tento výsledek totiž i přes to, že si jsou své podobnosti vědomi, úplně nečekali. Na druhou stranu však musíme vyzdvihnout schopnost Face ID odemykat displej i přes poměrně rozsáhlé maskování v podobě slunečních brýlí, šály či čepice.

Vypadá to tedy, že se Face ID v tomhle ohledu stoprocentně nepovedlo. Snad se tedy v následujících týdnech nedozvíme o tom, že si telefony odemykají navzájem lidé zcela odlišní. Pro Apple a technologii Face ID by to totiž byla rána astronomických rozměrů, ze které by se jen těžko dostával zpět na výsluní. Na druhou stranu však sám Phil Schiller naznačil, že se šance na odemčení iPhonu X identickým dvojčetem o nějaké procento zvyšuje, úplné překvapení tedy na místě nejspíš není. Radši si však vytváření předčasných závěrů vyvarujme a počkejme si, co přinesou další dny.

|
11
Leitz

Diskuze

  Dle mne se to dá brát přesně tak jak se tváří ti dva brejlatí černoši…joke..protože nechápu co si o zrovna tomhle kdo myslel jinýho? Jako, že to jednovaječný dvojčata rozezná?:-))
  Věřím, že se toho testu nemohli dočkat a dnešního dne dospat:-))))

  Reagovat

  To je překvápko, nevím jestli redakce tu konferenci sledovala, ale přímo tam říkali, že pokud nechcete, aby se vaše dvojče dostalo do telefon, musíte používat PIN. To dle mého názoru znamená, že dvojčata to nerozezná.

  Reagovat

  Jaká je šance, že najdete xichtově dostatečně identická dvojčata ?
  Podle Apple 1:1000000 😛
  A jaká je šance, že budou mít dostatečně shodné otisky ?
  Podle Apple 1:50000 😀
  To mi připomíná ten obligátní vtip jisté o revoluci, jenž se jmenuje říjnová, ale reálně byla až v listopadu :o)
  U iP X jen s tou obměnou, že jde o září/listopad 😉

  Reagovat

  ps. Pro přespříliš vzdêlané: Vím co je Juliánský kalendář 🙂

  Reagovat

  Jinak na iP X se hodí velmi tefně i toto:
  Proč to dělat jednoduše (Touch ID + více ergonomické jednoruční ovládání + normální celý displej), když to jde složitě (Face ID + méně ergonomické jednoruční ovládání + abnormální vyhryzlý displej).

  Úplně na rovinu. Být na straně bank, které podporují Apple Pay, tak bych vážně uvažoval o pozastavení podpory pro tento telefon. Tohle se totiž s Touch ID stát nemůže – i jednovaječná dvojčata mají odlišné otisky prstů.
  A ještě jedna poznámka: Apple sice píše, že pravděpodobnost náhodného odemčení cizím člověkem je u Touch ID o několik řádů vyšší, ale nikdy jsem neslyšel, že by se to opravdu stalo. A tady s „bezpečnějším“ řešením hned dva případy!?!?!?

  Reagovat

Napsat komentář

Zobrazit více

Zobrazit celou diskuzi
Přispět

Bazar

Fórum

 • Poslední příspěvky
  Odpovědi
  Zobrazení
  Poslední příspěvek

Leitz