Zavřít reklamu

Face ID je bezesporu jednou z nejvíce rozporuplných novinek iPhonu X. Doteď jsme si však o něm kvůli nedostupnosti iPhonu X obrázek udělat nemohli. To se však spuštěním prodejů a distribucí prvních “desítek” mezi privilegované uživatele mění. Úplně skvělé zprávy pro vás však nemáme.

Již včera jsme vám přinesli první minirecenzi, ve které poukazoval její tvůrce na drobné chyby Face ID. To na něj podle jeho slov občas vůbec nereagovalo a telefon neodemkl. I přes to se mu však zdálo Face ID jako opravdu pokrokové řešení.

Dnes se však na internetu objevily první testy, které měly demonstrovat (ne)dokonalost skenu obličeje při odemykání jednovaječným dvojčetem. Apple totiž doposud širokou veřejnost ujišťoval tím, že není ani v tomto případě důvod k obavám, protože je Face ID extrémně citlivé a dokáže zachytit i ty nejmenší odchylky v obličeji. Jak se však zdá, možná se trochu přepočítal.

Nelichotivá bilance

Z celkem tří testů, které jsou nyní veřejnosti dostupné, odemklo dvojče s neregistrovanou tváří v iPhonu telefon hned dvakrát. Nutno podotknout, že se jednalo o tři nezávislé testy se třemi dvojicemi sourozenců, kteří si jsou podobní jako vejce vejci. Ostatně, podívejte se na videa sami.

Jak můžete vidět, šok z úspěšného odemčení iPhonu nezažíváte jen vy, ale i samotní aktéři videa. Tento výsledek totiž i přes to, že si jsou své podobnosti vědomi, úplně nečekali. Na druhou stranu však musíme vyzdvihnout schopnost Face ID odemykat displej i přes poměrně rozsáhlé maskování v podobě slunečních brýlí, šály či čepice.

Vypadá to tedy, že se Face ID v tomhle ohledu stoprocentně nepovedlo. Snad se tedy v následujících týdnech nedozvíme o tom, že si telefony odemykají navzájem lidé zcela odlišní. Pro Apple a technologii Face ID by to totiž byla rána astronomických rozměrů, ze které by se jen těžko dostával zpět na výsluní. Na druhou stranu však sám Phil Schiller naznačil, že se šance na odemčení iPhonu X identickým dvojčetem o nějaké procento zvyšuje, úplné překvapení tedy na místě nejspíš není. Radši si však vytváření předčasných závěrů vyvarujme a počkejme si, co přinesou další dny.

iPhone X Face ID dvojcata

Související články

Dnes nejčtenější

.