Zavřít reklamu

Za dobu existence Face ID jsme se dočkali hned několika různých generací tohoto zabezpečovacího systému, podobně jako v případě Touch ID. Při příchodu Face ID si mnoho uživatelů stěžovalo na různé nedostatky tohoto systému a uváděli, že Touch ID je o mnoho lepší. Po nějaké době však tyto „nepokoje“ zmizely a Face ID patří mezi nejoblíbenější, nejspolehlivější a nejbezpečnější zabezpečovací systémy, které jsou (nejen) u telefonů k dispozici. Kromě iPhonů X a novějších jsme se dočkali Face ID také u třetí a čtvrté generace iPadu Pro.

Novější generace jsou zákonitě rychlejší, a to hned o několik desítek procent. Pokud tedy vlastníte první generaci Face ID (iPhone X), tak byste odemykání pomocí něj možná chtěli urychlit. Tento trik lze samozřejmě využít i u novějších generací Face ID, kdy jej můžete učinit ještě rychlejším. Pokud tedy chcete zjistit, jakým způsobem můžete zabezpečovací systém Face ID na vašem iPhonu či iPadu urychlit, tak pokračujte ve čtení.

Jak zrychlit Face ID

Pokud chcete zrychlit Face ID na vašem jablečném zařízení, tak stačí, abyste se drželi tohoto postupu:

  • Na vašem iPhonu či iPadu přejděte do nativní aplikace Nastavení.
  • Jakmile tak učiníte, tak sjeďte níže a rozklikněte kolonku s názvem Face ID a kód.
  • Pomocí vašeho kódového zámku se autorizujte, čímž se dostanete do nastavení zabezpečení.
  • Zde sjeďte opět o něco níže a v kategorii Pozornost deaktivujte funkci Vyžadovat pozornost pro Face ID.
  • V dialogovém okně, které se zobrazí, klepněte na tlačítko OK.

Jak už jste si mohli v dialogovém okně všimnout, tak zrychlení Face ID si bere svou daň. Pokud výše zmíněnou funkci Vyžadovat pozornost pro Face ID deaktivujete, tak snížíte bezpečnost celého systému. Pokud je tato funkce aktivní, tak TrueDepth kamera před odemčením kontroluje, zdali se na iPhone či iPad díváte. Pokud se náhodou nedíváte, tak k odemčení nedojde. V případě, že tuto funkci deaktivujete, tak se tohle dodatečné zabezpečení jednoduše přeskočí a vaše zařízení se může odemknout i tehdy, kdy se na něj nedíváte.

Dnes nejčtenější

Další články