Zavřít reklamu

V systému macOS High Sierra se objevila poměrně závažná chyba, která poskytuje přístup ke správci bez hesla a bez jakékoliv další bezpečnostní kontroly. Chyba, na kterou přišel vývojář Lemi Ergin, umožňuje v podstatě komukoliv přihlásit se do administrátorského účtu přes uživatelské jméno “root” bez hesla. A funguje to jak na odemčeném, tak i uzamčeném Macu.

  1. Otevřete Předvolby systému.
  2. Vyberte možnost Uživatelé a skupiny.
  3. Kliknutím na zámek provedete změny.
  4. Do pole uživatelského jména zadejte “root”.
  5. Klikněte myší na Heslo, přičemž dané pole ponecháte prázdné.
  6. Klikněte na Odemknout a měli byste mít plný přístup k tomu, abyste mohli přidat nový účet správce.

Dále můžete na přihlašovací obrazovce použít root trik, abyste po povolení funkce v Předvolbách systému dostali přístup k Macu. Stačí na přihlašovací obrazovce kliknout na Ostatní a znovu zadat “root” bez hesla. Získáte tak přístup ke správci přímo z uzamčeném přihlašovací obrazovky, přičemž účet vám potom zobrazí všechno v počítači.

Chyba se týká aktuální verze macOS High Sierra 10.12.1 a beta verze macOS 10.13.2, která se v současné době testuje. Prozatím není jasné, jak se mohl Apple tak kritické chyby dopustit, ale nechal se slyšet, že se na ni okamžitě zaměří. Dokud cupertinská společnost nevydá opravu této poměrně závažné chyby, povolte účet root s heslem.

Aktualizace: Apple se k problému vyjádřil a přislíbil jeho brzkou opravu

“Na řešení tohoto problému pracujeme v rámci další aktualizace softwaru. Mezitím si nastavte heslo k root účtu, abyste zabránili neoprávněnému přístupu k Macu. Pokud chcete aktivovat root účet a nastavit heslo, postupujte podle následujících pokynů: https://support.apple.com/en-us/HT204012. Pokud je root účet už zapnutý, ujistěte se, že nemá nastavené prázdné heslo, postupujte podle pokynů v části Změnit heslo k rootu,” vyjádřil se k dané situaci Apple.

47A310ED-C519-4F88-96DF-701A40B807D8

Zdroj: MacRumors

Související články

Dnes nejčtenější

.