Applu unikl interní dokument, který odhaluje vývoj brýlí pro rozšířenou realitu

Tim Cook se několikrát nechal slyšet, že rozšířená realita (AR) je pro Apple důležitější než realita virtuální (VR). Začátkem tohoto roku bylo oznámeno, že kalifornská společnost vyvíjí funkce rozšířené reality, které by se po iPhonech měly objevit i ve speciálních brýlích. Nově uniklý dokument nyní možná náhodou odhalil prototyp těchto brýlí pro rozšířenou realitu.

Gizmodo uvádí, že získal dokument týkající se bezpečnosti, který byl omylem rozeslán stovkám zaměstnanců Applu, uvádějící prototyp zařízení, které způsobilo namáhání očí testerů. Zpráva vzpomíná více než 70 incidentů. Tyto incidenty se údajně udály v únoru a březnu, což naznačuje období, kdy se brýle pro rozšířenou realitu zřejmě testovaly. Tomu napovídá i název uniklého dokumentu: Impact Descriptions Reported in [Santa Clara Valley] from Last Month (Popisy dopadu hlášené v Santa Clara Valley od posledního měsíce).

Konkrétně dva případy odkazují na prototyp, který způsobil oční problémy. Jedna z uživatelek si stěžovala na nepohodlí pro oči a uvedla, že během studie viděla na několika místech laserový záblesk. Vedoucí studie ji odkázal na optometristu (profese zaměřená na lidské oko). U druhého incidentu zaměstnanec hlásil bolest očí. Oba incidenty se odehrály během února. Podle Gizmoda se zdroj v Applu domnívá, že zmíněný prototyp může souviset s brýlemi pro AR, které se interně vyvíjí. Dříve než za rok se ale techto brýlí nedočkáme.

Uniklý dokument odhaluje i další zajímavosti, které se staly během vývoje Apple produktů. Například některým Apple Pencil netěsní elektrolyty. Zaměstnanec po otevření krabice s Apple Pencil ucítil silný pach, naštěstí byl na zápach z lithiové baterie zvyklý a zdroj zápachu odhalil. Další zaměstnanec zase hlásil poranění kolena při lyžování v oblasti Tahoe za účelem testování funkčnosti Apple Watch.

Zdroj: 9to5Mac

|
6
Leitz

Diskuze

  Po hodinkách další propadák ?Nejsou schopný zvládnout ani sluchátka (větší ostuda než Note) a rozšířená realita ? Že Apple pod Cookem směruje do lejna je čím dál zřetelnější. Od produktů pro profesionály a technický nadšence k lůzrům s žůžovým řemínkem na teple vypadajícíh hodinkách. To je realita ?

  Reagovat

Napsat komentář

Zobrazit více

Zobrazit celou diskuzi
Přispět

Bazar

Fórum

 • Poslední příspěvky
  Odpovědi
  Zobrazení
  Poslední příspěvek

Leitz