Desetiletý syn odemkl svým obličejem iPhone X své matky

Ačkoliv je novinka Face ID mnohými uživateli iPhonu X vychvalována do nebes, pochybnosti o její bezpečnosti přetrvávají i nadále. Včera jsme vás například informovali o tom, že je telefon možné odemknout i propracovanou 3D maskou obličeje jeho vlastníka. Dnes se na internetu objevilo dokonce video, kde je telefon matky odemčen dokonce jejím desetiletým synem.

Face ID je podle Applu sice daleko bezpečnější než starší Touch ID a pravděpodobnost vniknutí cizí osoby do telefonu se díky němu snížila z 1 : 50 000 na 1 : 1 000 000, zatím však svou bezpečnost příliš nepotvrzuje. Ostatně, podívejte se sami.

Jak můžete vidět na videu, matka se synem jsou si podobni víceméně průměrně. Jisté rysy matky syn bezesporu má, některé věci však na jeho tváři rozhodně nesedí. Přesto však Face ID bez sebemenších problému oblafl a do telefonu se dostal. Jak si to však vysvětlit?

Může za to světlo?

Na internetu se začaly množit spekulace o tom, že si Face ID zanechá na krátkou dobu po neúspěšném pokusu o odemčení údaje o tváři v paměti a pokud je telefon ihned po pokusu otevřen kódem, data z uložené tváře promítne do již existujícího skenu a tím zvýší pravděpodobnost na budoucí otevření cizí osobou. Těžko však v tuto chvíli říci, zda skutečně tento proces probíhá. I samotná matka dítěte totiž tvrdí, že kód krátce po synových pokusech o otevření telefonu nezadávala.

Další možnost, proč Face ID selhává, je vliv osvětlení. Synovi se totiž podařilo do telefonu dostat vždy ve chvíli, kdy svítily v místnosti umělá světla. Pokud však světla nesvítila, měl prý chlapec smůlu a do telefonu se nedostal. Potvrdilo by se tak to, že je Face ID při specifických světelných podmínkách hůře fungující.

Uvidíme, zda se Apple s Face ID pohraje ještě v některé z budoucích aktualizací a jeho přesnost se pokusí díky datům, která nyní díky uživatelům iPhonů X ve světě získá, vylepšit. Je sice moc pěkné, že vám telefon odemkne přes Face ID jen jedna náhodná osoba z milionu, kdežto u Touch ID se to podaří jedné náhodné osobě z padesáti tisíc, moc náhodných osob však nejspíš váš telefon do ruky nedostane. Pokud se však šance na odemčení raketově zvýší mezi rodinnými příslušníky, pro mnohé uživatele to moc příjemné nebude. Samozřejmě, Face ID můžete vypnout a začít používat pouze kódový zámek. Otázka však zní, zda chcete telefon za třicet tisíc korun kódovým zámkem skutečně odemykat a funkci, která je na něm pravděpodobně nejinovativnější, tím zaříznete.

Zdroj: wired

|
36
Leitz

Diskuze

  Tak, synovi je 10, pokud vím, tak se říkalo cosi o tom, že to bude mít problém s dětmi do 13cti let?
  Krom toho, je to její syn, nějaké podobné rysy má, ve spojením s věkem to prostě není úplně spolehlivé.. Akorát honění za senzací, klasicky.

  Reagovat

  Video a úvaha jsou typu „Přistáli Američané skutečně na měsíci?“ Těchto šokujících zjištění je na internetu spousta. Matku se synem budou určitě po shlédnutí šotu vývojáři z Cupretina angažovat 🙂

  Reagovat

  vubec tenhle poprask nechapu.. chci mit telefon chranenej pred zlodejem atd.. a silne pochybuju ze ho bude kract nekdo kdo vypada skoro stejne jako ja.. zrovna matka se synem si sou dost podobni v obliceji,takze se neni cemu divit.. at zkusi najit nekoho mimo rodinu kdo ji to odemkne..

  Reagovat

  Ide o to ze Apple si za FaceID pyta pekne peniaze, je to jedna z veci koly ktorej mame dat za mobil 1400€. A ukazuje sa ze to je pomalsie a nespolahlivejsie ako TouchID.
  Mne je tiez jedno ci mi to odblokuje matka, hlavne aby to neodomkla zena 🙂

  Reagovat

  I v rodině může být odemknutí jinou osobou nepříjemné. Zejména ve spojitosti s platebními funkcemi. A zatím se zdá, že je face ID spíše benevolentní. Uvidíme, kdy se objeví odemknutí nepříbuznou osobou.

  Reagovat
  Víťa Kalousek

  Napadlo me, ze můžou mít nastavené odemykání na dva obličeje? Jestli to jde? U otisků prstů můžete mít taky více prstů, tak to může být podobně

  Reagovat
  Letem světem Applem

  David Dejvos Polák Ano dělají, ale když je druhý obličej jiný, tak to buď napíše, že se neshodují, nebo v případě úspešného naskenování se pak telefon odemkne jen s prním obličejem. Máte ale pravdu, že v tomto případě, kdy jsou si matka a syn docela podobní, mohlo Face ID snadno povolit oba dva. Navíc synovi je 10 let a Apple uvedl, že u dětí mladších 13 let může být s Face ID problém.

  Reagovat

  lovci senzací ……. víte kolik lidem jsem odemkl touch ID ??a ne jen ja. Jen se o tom nemluví. v podstatě se jedna o mladou technologii, která má své mouchy. Ale prostě je. Když APPL poprvé použil myš, negativní ohlasy byly neskutečné. A dnes ?? Kdo z vás nepoužívá toto zařízení??? A co všichni brečíte o ceně??? Samsung Galaxy note 8 cca 26 000,-,Huawei mate 10 pro 20 000,-, Iphone x od 29000.-. Pro mě jasna volba…A kdo ma problem je zde iphone 8 od 20 000,- s touch ID. Nechci kopirku iphon ))) jak všichni výrobci dělají ,ale original ))).

  Reagovat

  Hlavně si doteď ten telefon koupilo určitě tak 50 milionů lidí, případů že to někdo odemkl je všehovšudy cca 5, takže je pořád šance že ho odemkne někdo cizí dokonce 1:10 000 000 😀 navíc to teď všichni testujou jak diví, a ještě v době kdy telefon nemá naučený vývoj obličeje.. a ti dva jsou fakt úplně stejní 😀 😀

  Reagovat

  Ano je pravda ze face id nude chybovat u dedi do 13 let nez amena ze je jako nemusime vubec zapocítavat. Podobnost mezi detmi a rodici se da vyskytnou pravdepodobne v detstvi casto talze timto se face id opravdu stave velice nespolehlive 😀

  Reagovat

Napsat komentář

Zobrazit více

Zobrazit celou diskuzi
Přispět

Bazar

Fórum

 • Poslední příspěvky
  Odpovědi
  Zobrazení
  Poslední příspěvek

Leitz