Zavřít reklamu

Face ID se podařilo prolomit, tentokrát k tomu stačila speciální 3D maska

Nová technologie pro zabezpečení iPhonu Face ID vyvolává rozporuplné reakce prakticky od svého zářijového představení. Ačkoliv nás Apple již mnohokrát ujišťoval, že je technologie o poznání dokonalejší než její předchůdce Touch ID a obejde ji jen jeden člověk z milionu, vypadá to, že se v pár věcech lehce přepočítal.

Již před nějakým časem jsme vás informovali o tom, že se iPhone X podařilo odemknout jak jednovaječným dvojčatům, tak sourozencům, kteří si na sebe byli podobní o poznání méně. Nyní to dokonce vypadá, že se v některých případech Face ID neporadí ani s maskou na obličej.

Je Face ID dostatečně bezpečné?

Bezpečnostní experti ze společnosti Bkav Corporation se totiž na Face ID a jeho bezpečnost v minulých dnech zaměřili a podrobili jej sérii testů. V nich testovala mimo jiné i masku vytištěnou na 3D tiskárně, která byla následně upravena tak, aby co nejvíce odpovídala tváří naskenované v telefonu. Když pak telefon zkusili za pomocí masky odemknout, nestačili se divit. Applem opěvované Face ID si totiž s maskou neporadilo a telefon bez problému odemklo.

Selhání Face ID potvrzuje to, co tvrdí tato bezpečností společnost již od jeho představení. Sken obličeje je totiž podle ní daleko méně spolehlivý než klasický otisk prstu. Jejich teorie se ostatně již před časem potvrdila při testech jiných skenů obličeje konkurenčního výrobců, které byly též po bezpečnostní stránce opravdu slabé.

I přes toto zjištění však lze Face ID za bezpečné zabezpečení považovat. V reálném životě totiž zřejmě moc lidí, kteří si vytvoří masku podle vašeho obličeje, upraví ji pro potřeby Face ID a použijí ji pro odemčení telefonu, nepotkáte. Face ID by též mělo postupem času stále více zlepšovat a nabídnout uživateli ještě lepší ochranu. Je tedy jen na vás, po jaké technologii pro zabezpečení telefonu sáhnete. Kdybych však byl vysoký vládní úředník v USA a měl v telefonu citlivá data, Face ID bych si k jejich zabezpečení zřejmě osobně nevybral.

|
27
Leitz

Diskuze

  :-)) Pobavilo mne to. Jasně – z hlediska bezpečnosti vs. to co bylo deklarováno ať si to vyhodnotí v Apple, ale já jako obyčejný a pro nikoho nezajímavý uživatel iPhoneX si nedovedu dost dobře představit, jak si někdo vyrábí takovou mou masku, aby se podíval do adresáře na má telefonní čísla a přečetl si SMSky…

  Reagovat

  Jsem téhož názoru. Takových „šokujících“ zjištění se určitě objeví přehršel. Zajímalo by mě komu jsou určeny. Jisté je, že prodejnost neovlivní a iPhone 10 je bezkonkurenční technologicky špičkový produkt.

  Reagovat

  A jako co ??? Ja to nechápu, jak mile udělá neco APPLE tak jsou kolem nesmyslné debaty. Už vidím, jak někdo krade telefon, před tím si udělá screen obličeje majitele a po té tiskne na 3D jeho ksicht. No nezdá se vám to ujeté ???? kudla, dle mého slouží toto zabezpečení pro zloděje a případně vniknutí dětí a hl. manželky )))) do telefonu ???? Podle moderní technologie mohu,, udělat i 3D prstu,, …. V uvozovkách …

  Reagovat

  Pokud vzali tu masku a naskenovali tu masku, tak nevidím proč by to s ní pak nemělo jít odemknout. To je jako když si naskenuji otisk nosu na Touch ID a pak to s ním otevřu…

  Reagovat
  Aleš Zárybnický

  počet obyvatel v ČR, kteří dokážou vzít fotku a odemknout samsung? 10,5 mil

  Počet obyvatel v ČR, kteřá dokážou vymodelovat speciální 3D masku? 1 000
  Takže osobně nemám strach, že by se mi někdo dostal do telefonu skrze face ID

  Reagovat

  apple na keynote tvrdil že ani hollywoodsky maskéri nedokázali vytvoriť vytvoriť masku na oklamanie faceid a ajhľa stačí 3d tlačiareň

  Reagovat

  Už vidím jak si mě někdo natajno fotí z 50 uhlů a detailně studuje můj obličej, následně vytiskl 3D kopii mého obličeje, kterou ještě bude detailně upravovat, aby mi mohl ukrást mobil -_-

  Reagovat
  Vladimir Hrnciar

  Niekde tuším spomínali že nevedia koľko trvalo aby spravili masku a hlavne koľko údajov nahromadili aby spravili takú mäsku. Hlboko pochybujem že bež odtlačku tváre alebo skôr veľmi presného a podrobného scanu tváre by to dosiahli.

  Reagovat

  Nechci tvrdit, že je to nutně fake, ale moc se mi nezdá, že ani po 1 sekundě se nezmění ikonka zámku do odemčené polohy a přesto jej hned odemkne.. jakoby tam ani žadný heslo nebylo

  Reagovat

  To si myslím, že možná ani nee, ale jak bylo psáno už výše – pokud chce být někdo důležitý za každou cenu, pak asi nebyl problém už to masku do iphone nascanovat a pak natočit video s wow:-)))

  Reagovat
  Vladimir Hrnciar

  PS: práve som čítal jednu reakciu na článok lesnumerique.fr
  Ak odomkne tvárou a neskôr maskou a telefón uzná že nie je pravá a pýta si overovací kód či je pravá a zadá ho tak sa naučí pomocou „neurónov“ či ako volajú tu funkciu že je to OK tak potom sa dá odomknúť aj maskou.

  Reagovat

  Kazdy autentizační „token“ se dá zkopírovat… udělat si klíč pomocí otisku v plastelíně je také velmi snadné. Klasické heslo má tu výhodu, že se nedá tak snadno zcizit z něčí hlavy. Problém je, že většina lidí používají tak snadná hesla, že je to stejné, jako by je neměla. A to řeší tyto alternativy. Bohužel většina lidí si toto neuvědomí, podívají se na video a radši si tam nastaví heslo 1234, „páč to je bezpečnější!“.

  Reagovat

Napsat komentář

Zobrazit více

Zobrazit celou diskuzi
Přispět

Fórum

 • Poslední příspěvky
  Odpovědi
  Zobrazení
  Poslední příspěvek

Leitz