Face ID se může zdát oproti Touch ID pomalejší, můžete jej ale zrychlit

Každý z nás rád potvrdí, že Face ID je technologie budoucnosti. Oproti Touch ID je o mnoho bezpečnější, zatím ale není úplně dokonalá. Ti, kteří od Applu obdrželi iPhone X o něco dříve, zjistili, že Face ID může být oproti jeho předchůdci za jistých okolností pomalejší. Existuje však pár možností, díky kterým můžete Face ID zrychlit.

Face ID:

 

Face ID je jednoduše úžasná technologie, jelikož se přizpůsobuje vzhledu vaší tváře. Je jedno, jestli zrovna máte na očích sluneční brýle nebo klobouk na hlavě, Face ID vás i přesto rozpozná. Jedna z největších inovací je, že tato technologie oproti Touch ID funguje i v případě, že máte mokré ruce (haha). Web Tom’s Guide zjistil, že odemčení pomocí Face ID trvá asi 1,48 sekundy, zatímco s Touch ID zařízení odemknete pod jednu sekundu.

Jak zrychlit Face ID?

Existuje několik možností, pomocí kterých můžete Face ID učinit rychlejším:

První možnost je, že v nastavení zapnete funkci Raise to Wake. Tímto se vyhnete mačkání bočního tlačítka, jelikož se telefon automaticky rozsvítí v případě, že jej zvednete (např. ze stolu). Pokud se pomocí funkce Raise to Wake displej aktivuje, stačí jen posunout prstem nahoru. „Nemusíte ani čekat na to, až se změní ikona zámku v horní části displeje na odemčenou – prostě si jí nevšímejte. Zařízení je ve většině případech odemknuté dříve, než se ikona změní“, říká John Gruber z Daring Fireball.

Druhá věc, kterou můžete udělat, je zakázat detekci pozornosti. To znamená, že Face ID nebude čekat na to, až se podíváte přímo na displej. Upozorňuji, že vypnutí této funkce dělá Face ID méně bezpečné.

Zdroj: cultofmac.com

|
6
Leitz

Diskuze

  Mozno zmenim nazor ale zatial mi to ako technologia buducnosti nepride ani omylom. Skor krok vedla. Uz len to ze to nefunguje poriadne a treba to „zrychlovat“ o niecom svadci. Stacilo mi to video s dvojickami kde to telefon uz nerozoznal kto je kto.

  Reagovat

  Úplně stejně lidi mluvili zpočátku o TouchID. A dnes se ho nechtějí vzdát, jak jim sedlo. Já v tomhle Applu věřím. Ještě mě nezklamal.

  Reagovat

  Podľa mňa je to úchvatná vec. Za mňa určite lepšie ako touch id, keby bola možnosť vymenil by som aj iPad za taký. A to že sa to podarí oblbnúť ak nema osoba špecifické črty (väčšinou pod 13r.), alebo že to dôkazu oblbnúť jednovaječné dvojčatá, alebo profi 3D maska na to upravená? To sú proste blbosti ktoré sú nepodstatne. V reále je prelomitelne všetko, ale ide o reálne zabezpečenie. A to kto ma prístup k tomu aby si urobil vašu 3D masku a dá si tu námahu? Kto by to robil koli vašim smiešnymi 500€ na ucte keď náklady na to to dosiahnuť by boli možno ešte väčšie? Alebo máte jednovaječné dvojča ktoré Vám chce uškodiť a neviete o Tom? To že ma niekto iPhone X a ma menej ako 13 rokov to nemá ani význam komentovať. Proste reálne je to bezpečne a bezpečnejšie šlo odtlacok (ten sa dá tiež urobiť na 3D tlačiarni a usposobit aby to šlo). Skôr porovnajte reálnu mieru zabezpečenia s konkurenciou a je jedno či otlačok prsta, sken tvare alebo duhovky keď ani jedno nieje tak bezpečne ani ako touch id ani ako Face id

  Reagovat

Napsat komentář

Zobrazit více

Zobrazit celou diskuzi
Přispět

Bazar

Fórum

 • Poslední příspěvky
  Odpovědi
  Zobrazení
  Poslední příspěvek

Leitz