Zavřít reklamu

Každý z nás rád potvrdí, že Face ID je technologie budoucnosti. Oproti Touch ID je o mnoho bezpečnější, zatím ale není úplně dokonalá. Ti, kteří od Applu obdrželi iPhone X o něco dříve, zjistili, že Face ID může být oproti jeho předchůdci za jistých okolností pomalejší. Existuje však pár možností, díky kterým můžete Face ID zrychlit.

Face ID:

 

Face ID je jednoduše úžasná technologie, jelikož se přizpůsobuje vzhledu vaší tváře. Je jedno, jestli zrovna máte na očích sluneční brýle nebo klobouk na hlavě, Face ID vás i přesto rozpozná. Jedna z největších inovací je, že tato technologie oproti Touch ID funguje i v případě, že máte mokré ruce (haha). Web Tom’s Guide zjistil, že odemčení pomocí Face ID trvá asi 1,48 sekundy, zatímco s Touch ID zařízení odemknete pod jednu sekundu.

Jak zrychlit Face ID?

Existuje několik možností, pomocí kterých můžete Face ID učinit rychlejším:

První možnost je, že v nastavení zapnete funkci Raise to Wake. Tímto se vyhnete mačkání bočního tlačítka, jelikož se telefon automaticky rozsvítí v případě, že jej zvednete (např. ze stolu). Pokud se pomocí funkce Raise to Wake displej aktivuje, stačí jen posunout prstem nahoru. „Nemusíte ani čekat na to, až se změní ikona zámku v horní části displeje na odemčenou – prostě si jí nevšímejte. Zařízení je ve většině případech odemknuté dříve, než se ikona změní“, říká John Gruber z Daring Fireball.

Druhá věc, kterou můžete udělat, je zakázat detekci pozornosti. To znamená, že Face ID nebude čekat na to, až se podíváte přímo na displej. Upozorňuji, že vypnutí této funkce dělá Face ID méně bezpečné.

face-id2

Zdroj: cultofmac.com

Související články

Dnes nejčtenější

.