Za obří únik z iOS 11 GM může nejspíš nespokojený zaměstnanec Applu

O víkendu jsme byli doslova zaplaveni únikem informací z Golden Master verze iOS 11. Kromě nových tapet jsme se například dozvěděli spoustu podrobných informací o novém iPhonu, známe názvy všech tří nových telefonů od Applu, potvrdili se nám i spekulace o páté Apple TVtřetí sérii Apple Watch nebo jsme se dozvěděli, že se ukáže nová verze AirPods. Šlo tak o jeden z největších úniků v historii společnosti, a tak se nabízí otázka, proč se tak vůbec stalo. Zdá se, že za vším stojí nespokojený zaměstnanec Applu.

S vysvětlením přichází prominentní americký Apple blogger a spisovatel John Gruber, který na svém blogu Daring Fireball uvedl:

„Jsem si téměř jistý, že nešlo o chybu, ale spíše o úmyslný čin pomstychtivého zaměstnance Applu. Ať to byl kdokoli, je nyní nejméně oblíbenou osobou v Cupertinu. Únikem, který byl pravděpodobně největší v historii společnosti, jsme tak přišli téměř o všechna úterní překvapení.“

Gruber neuvedl, jestli má informaci nějak ověřenou. Nicméně je o něm známo, že má ve společnosti několik svých lidí (tzv. malých ptáčků, kteří mu štěbetají) a je v přímém kontaktu s oficiálním tiskovým mluvčím Applu.

Rendery iPhonu X od @OnLeaks udělané na základě uniklých výrobních CAD snímků:

Zajímavá je i informace, že k finální verzi iOS 11 měl přístup v podstatě kdokoli, kdo znal speciální URL adresy, odkud se dal firmware stáhnout. Adresy nebyly známy až do té doby, dokud se nedostaly k prvním novinářům, vývojářům a významným uživatelům na Twitter, což jen potvrzuje, že za únikem stojí někdo z vnitřku společnosti. Že se do světa dostaly adresy, skrze které bylo možné firmware stáhnout ze serverů Applu, potvrdilo i BBC, které pravděpodobně linky obdrželo také.

Finální, tedy Golden Master verze iOS 11 se měla dostat vývojářům do rukou až po zítřejším představení všech novinek. Apple takto činí vždy, protože informace, co kódy finálního systému prozrazují, už Apple víceméně odhalí na konferenci. Maximálně se upřesní některé nejasnosti například o tom, jak budou konkrétní novinky fungovat. Takto ale známe již téměř vše a zítra tak proběhne jen jakési potvrzení, upřesnění a názorné ukázky.

iOS 11 Sad Tim Cook FB

Leitz
Vstoupit do diskuze (21)

Diskuze

  Marek Tichý

  Inu pokud se ukáže, že to byl zaměstnance. Tak nejenom že bude nespokojený, ale také bude za chvíli velmi chudý a nezaměstnaný…. Teda předpokládám že to tak bude

  Reagovat

  Aj tak budú prítomní za každú pi***nu čo sa povie vrešťať wow ako jebnutí. Ale škoda toho úniku. Je pravdou, že aj keď sa vždy vopred veľa vedelo, ešte celkom dosť nového padlo aj keynote. Teraz sa asi ťažšie bude hľadať niečo amazing.

  Reagovat

  „Za obří únik z iOS 11 GM může nejspíš nespokojený zaměstnanec Applu“ titulek jak z českého bulváru. Jestliže se v sobotu objevily nějaké informace z testovací verze pro vývojáře, není na tom nic zajímavého. Apple v ní neutajil to co nechtěl utajit. Zítra bude k dispozici finální verze pro všechny zájemce a pak se bude možné seriózně vyjadřovat jak k systému, tak zařízením, které budou Applem oficiálně představena.

  Reagovat

  Nič také sa nestalo. Je úplne jedno, ako sa budú nové modely volať. Zmena názvu nové funkcie , vlastnosti a vzhľad neprinesie. Všetky vlastnosti, ktoré sú vybrané z kódu, boli dopredu známe. Z tohoto úniku nevieme nič viac. Nevieme napr. nič o tom, ako bude fungovať FaceID alebo bezdrôtové nabíjanie. Nevieme ani cenu, ktorá bude dosť podstatná. Takže búrka v šerbli. 🙂

  Reagovat
  Mattyas Holota Liptai

  Kdy vůbec přistoupí Apple k aktualizaci svých zařízení oficiální verzi ios 11

  Reagovat
  Mattyas Holota Liptai

  Jednoduše jsem se ptal kdy Apple vypustí aktualizaci ios 11 final pro všechny

  Reagovat

  Mate pocit, ze je tu niekto, kto tu informaciu vie na 100%?
  Moze byt, ze to uvedu hned zajtra aj pre verejnost ( asi najmensia pravdepodobnost ), moze byt, ze za 5 dni, 7 dni, 10 dni.
  Ale vsak nie je to jedno? Zajtra sa to kazdy dozvie. Ale fakt je, ze iOS 11 bude podporovat uz intergalakticku komunikaciu s automatickym prekladom v realnom case a je mi jasne, ze sa neviete dockat uz novej verzie 😀

Napsat komentář

Zobrazit více

Zobrazit celou diskuzi
Přispět

Bazar

Fórum

 • Poslední příspěvky
  Odpovědi
  Zobrazení
  Poslední příspěvek

Leitz