Zavřít reklamu

Serveru 9to5mac.com se podařilo získat vnitřní nařízení společnosti Apple pro její zaměstnance. Nejzajímavější na celé situaci je skutečnost, že unikly předpisy, které mají zabránit úniku informací. V nařízení se mluví o tom, co zaměstnanci mohou a nesmějí dělat a jak se mají v postavení vůči společnosti Apple chovat také ve svém soukromém životě. Apple klade důraz na to, aby zaměstnanci nešířili jakékoli informace o společnosti mimo oficiální interní komunikaci. Velký důraz se klade na vztah a komunikaci se zákazníky, ke kterým musí být zaměstnanci co nejvíce úctiví.

  • Zaměstnanci mohou mít své vlastní webové stránky, ale v žádném případě na nich nesmějí diskutovat o společnosti Apple.
  • Zaměstnanci Applu v žádném případě nesmějí komentovat webové stránky související s Applem.
  • Všichni zaměstnanci mají emailové adresy @apple.com, ty však nesmějí používat k soukromé komunikaci.
  • Zaměstnanci nesmějí šířit žádné spekulace ani pověsti.
  • Apple má obchodní strategii HRCCC: Poctivost, respekt, důvěra, komunita, soulad.
  • Obchodní politika společnosti Apple a zásady jednání platí pro zaměstnance, nezávislé dodavatele, poradce a všechny, kteří obchodují se společnosti Apple.

Pravidla se mohou zdát v našich končinách poněkud přísná, na druhou stranu i zaměstnanci v běžném obchodě Apple Store, kteří zastávají v podstatě pozici prodavače, jsou velmi kvalitně placeni. Apple jim také dává výhody, díky kterým jsou ochotni podvolit se pro někoho možná příliš drsným pravidlům společnosti.

*Zdroj: 9to5mac.com

Související články

Dnes nejčtenější