Zavřít reklamu

Ředitel Applu Tim Cook potvrdil, že za velkým ziskem Applu ve druhém čtvrtletí tohoto roku může i prodej sluchátek AirPods, po kterých je hned od uvedení na trh obrovská poptávka. Dokonce taková, že výrazně překračuje nabídku a zákazníci na ně musí mnohdy čekat i několik týdnů.

Cook rovněž uvedl, že tržby z prodeje Apple Watch, AirPods a sluchátek Beats jsou nyní tak velké, že by se umístily jakožto samostatná společnost v prestižním americkém žebříčku Fortune 500, který každoročně sestavuje časopis Fortune z těch nejvýdělečnějších amerických korporací podle jejich hrubého obratu. Není se však čemu divit. Podle dostupných statistik se totiž prodej těchto produktů meziročně v tomto čtvrtletí zvýšil o neuvěřitelných 32%.

První muž Applu uvedl, že obrat za tyto produkty činí zhruba pět miliard dolarů. Podrobnější informace však společnost k dispozici neposkytla. Podle výzkumů však za úspěchem stojí fakt, že se sluchátky AirPods je spokojeno 98% zákazníků a to i přes to, že na ně musí mnohdy i čekat.

Bezdrátový boom pokračuje

Uvedení sluchátek AirPods na trh se neslo v duchu dlouhého čekání. Společnost spuštění prodeje nejprve oznámila a poté opět přesunula. Na pulty obchodů se tak oficiálně dostaly až v prosinci. Většina zákazníků je však sehnala až v prvních týdnech letošního roku. Od té doby však zažívají obrovský boom.

Průkopnická jablečná sluchátka byly následovány sluchátky BeatsX letos v únoru, které jako první sluchátka po AirPods začala používat čip W1. Tento čip výrazně zlepšuje spolehlivost připojení Bluetooth se sluchátky.

airpods-fb
Zdroj: Redakce Letem světem Applem

zdroj: 9to5mac

Související články

Dnes nejčtenější