Zavřít reklamu

Sluchátka AirPods jsou jeden z nejhůře dostupných produktů od Applu za posledních několik let. Na začátku tu byl jejich opožděný příchod na trh, kam se dostala až těsně před Vánoci. Poté skutečně omezený počet kusů při zahájení prodeje, kdy se usmálo štěstí jen na ty nejrychlejší. A nakonec tu máme několikaměsíční čekání pro ty, kteří na začátku s jejich koupí zaváhali. Bohužel i my v redakci jsme si AirPods objednali „až“ na začátku ledna, což se nám vymstilo. Ačkoli nám Alza slibovala dodání do dvou týdnů, nakonec termín doručení šestkrát odložila. Už jsme ani nevěřili, že se se sluchátky v dohledné době shledáme, když v tom ve čtvrtek, tedy po necelých třech měsících, přišel e-mail, že za pár hodin budeme mít sluchátka na pobočce.

Skutečně se tak stalo. AirPody jsme si vyzvedli a při placení nám prodávající ještě sdělila, že na ně čeká dalších 540 lidí. My už jsme se z nich ale mohli začít radovat. Moc dlouho jsme tedy neotáleli a sluchátka jsme rozbalili, přičemž jsme pro vás natočili takový obyčejnější unboxing, který můžete zhlédnout níže. V malé krabičce se kromě sluchátek s nabíjecím pouzdrem nachází už jen Lightning kabel a návod (není v češtině), kde Apple vysvětluje, jak AirPods rychle spárovat s iOS zařízením a seznamuje nového majitele se všemi jejich funkcemi.

A jaká tedy sluchátka po třech dnech používání jsou? Jedním slovem úžasná. Nečekal jsem, že mě tak osloví, ale musím říct, že jsem si je skutečně zamiloval. Vše funguje skvěle – okamžitě se spárují, přepínají mezi zařízeními a neměl jsem s nimi zatím jeden jediný problém. Oblíbil jsem si hlavně funkci, kdy se pozastaví hudba v momentě, kdy si jedno sluchátko vyndám z ucha, což AirPody poznají díky senzorům. Jakmile sluchátko zase do ucha vrátím, hudba se automaticky opět spustí.

Skvělá jsou i gesta, kdy stačí na jedno ze sluchátek dvakrát poklepat a pozastaví/spustí se hudba nebo se aktivuje Siri (určíte si v nastavení). Pokud vám někdo začne volat, můžete poklepáním hovor zvednout a po jeho vyřízení zase položit. Trochu škoda ale je, že AirPody nepodporují více gest (trojité poklepání nebo tažení shora dolů a naopak) například pro přeskočení skladby nebo regulaci hlasitosti. Prostor tu k tomu rozhodně je, ale myslím si, že Apple si záměrně nechává další gesta pro druhou generaci.

Hodně mě překvapil i zvukový projev. Čekal jsem, že sluchátka budou hrát přibližně stejně jako drátové EarPody, ale AirPods hrají určitě lépe. Středy a výšky jsou přibližně stejné, ale basy jsou jednoznačně lepší. Popravdě se až divím, jak skvělé basy jsou vzhledem k tomu, jaké rozměry AirPody mají. Basový projev si mě získal hned při první skladbě a když jsem sluchátka půjčil kamarádovi, přičemž jsem mu nic o zvuku předem neřekl, tak byl také okamžitě z basů nadšený.

Mé první dojmy z AirPods jsou tedy jednoznačně kladné. Nebojím se říct, že dokonce skvělé. Kromě slabší podpory gest jim zatím nemohu nic vytknout. Baterie na tom také není špatně. Sluchátka se sice vybíjí rychleji než například BeatsX, které momentálně také vlastním, ale na druhou stranu se bleskurychle nabíjí a vzhledem k tomu, že si je vždy uložím do nabíjecí krabičky, tak mám v podstatě neustále plnou baterii. AirPods budu nyní nějakou dobu testovat a přibližně za dva týdny můžete očekávat podrobnou recenzi. Nicméně už nyní vím, že bude převážně kladná.

Apple AirPods FB
Zdroj: Redakce Letem světem Applem

Související články

Dnes nejčtenější