Zavřít reklamu

Podle nejnovějšího průzkumu, který provedly společnosti Experian a Creative Strategies, jsou uživatelé s bezdrátovými sluchátka AirPods spokojení. Celkem bylo dotázáno 942 majitelů AirPods, přičemž 82 procent z nich uvedlo, že jsou velice spokojení, a dalších 16 procent uvedlo, že jsou spokojení. Sluchátka si tak zasloužila ze strany uživatelů 98% spokojenost, což je skutečně slušné.

Doposud nejlépe hodnocenými produkty cupertinské společnosti byly iPhone s 92 procenty (2007), iPad s 92 procenty (2010) a Apple Watch s 97 procenty (2015). Dále byli respondenti dotázáni, zda by AirPods doporučili svým známým, přičemž většina odpověděla, že ano.

„Použili jsme standardní referenční otázku zvanou Net Promoter Score (NPS), což znamená, zda je spotřebitel ochoten doporučit produkt ostatním. Hodnotí se opět na stupnici od 0 do 10, přičemž 10 znamená, že by spotřebitel produkt určitě doporučil, a 0 znamená, že by ho nedoporučil vůbec. Toto číslo nás velice překvapilo. AirPods získaly NPS 75. Pro srovnání iPhone má NPS 72. Produkty s NPS vyšším než 50 jsou označovány za vynikající a s NPS vyšším než 70 jsou prohlašovány za světovou špičkou.“

Zákazníci opěvovali především kvalitu zvuku, komfortní použití, výdrž baterie a podobně. Dokonce někteří si pochvalovali jednoduchý proces párování. Ale objevily se i nějaké výtky na adresu AirPods, jako například problémy s konektivitou.

V sérii obecných otázek 82 procent respondentů rozhodně nebo spíše souhlasilo, že AirPods jsou jejich oblíbeným Apple produktem, zatímco 62 procent uvedlo, že s AirPods poslouchají více hudby než kdy dřív. Dále z průzkumu vyplývá, že 82,5 procent uživatelů by chtělo větší kontrolu nad obsahem, například přímo přes sluchátka přepínat skladby.

I my jsme měli tu čest vyzkoušet AirPods. Podívejte se na unboxing a naše první dojmy. O víkendu očekávejte recenzi.

Zdroj: MacRumors

Dnes nejčtenější

Další články