Zavřít reklamu

Výroba nového iPhonu se blíží mílovými kroky a podle zprávy od Nikkei si nedávno Apple objednal 70 milionů kusů OLED panelů od Samsungu. Už delší dobu víme, že Samsung bude výhradním dodavatelem OLED panelů pro Apple. Jelikož nové iPhony přijdou s novým designem, očekává se vysoká poptávka. Konstrukční přepracování budou zásadní, iPhone by měl obsahovat displej od kraje ke kraji, skleněné tělo, ale také premiovou cenovku.

Již dříve se vyskytly zvěsti o tom, že OLED iPhonů bude v září nedostatek a nedostane se na všechny. Analytik David Hsieh s tímto tvrzením souhlasí a říká: „Je možné, že některé telefony z těchto 70 milionů nebudou dodány zákazníkům tento rok, ale až rok příští. Vše závisí na poptávce.“

Kromě těchto informací se také objevily podrobnosti o zařízení, o kterém jsme slyšeli už několik zvěstí dříve. Stránka Nikkei je přesvědčena, že se dočkáme 5,2palcového iPhonu s OLED displejem a bez „Home Buttonu“, který bude uveden na trh vedle svých 4,7 a 5,5palcových bratříčků s LCD panely a „Home Buttonem“. Všechny iPhony mají obsahovat funkci bezdrátového nabíjení (pravděpodobně indukční), odolnosti proti vodě a jeden iPhone (pravděpodobně ten s OLED displejem) bude podporovat funkci rozpoznání obličeje pomocí 3D senzoru.

Mezi další funkce, o kterých se už Nikkei nezmiňuje, ale spekuluje se o nich, patří vylepšený fotoaparát, rychlejší procesor A11, Touch ID zabudované přímo v displeji, True Tone displej a rozšířená realita skrze fotoaparát.

Koncept iPhonu 8 s iOS 11:

Zdroj: MacRumors

Samsung iPhone 8 OLED

Související články

Dnes nejčtenější

.