Zavřít reklamu

O tom, že by měl Apple rád v budoucnu všechny své telefony osazeny OLED displejem, se šušká v kuloárech už docela dlouho. Některé zdroje už například uvedly, že se k tomuto kroku Apple odhodlá už v roce 2019. Tuto odvážnou domněnku bychom však podle posledních informací měli začít brát zcela vážně. Web Korea Economic Daily zjistil, že LG Innotek v příštím roce zahájí masivní výrobu flexibilních plošných spojů. To by samo o sobě asi žádný poprask nevyvolalo. Tyto plošné spoje se však součástí pracující s flexibilním OLED displejem. Tím však má být vybaven pro letošek jen iPhone 8 a nedá se předpokládat, že by Apple počítal s tak obrovským prodejem, že by se na příští rok předzásobil až tak markantně. Je tedy velice pravděpodobné, že se OLED displeje dočkáme už v příštím roce na některém z jablečných zařízení, s velkou pravděpodobností na iPhone.

Neflexibilní plošné spoje jsou používány s běžnými displeji, zatímco flexibilní OLED displeje se bez speciálních spojů neobejdou. Ve zprávě, kterou již zmíněný web získal, stojí, že LG Innotek bude hlavním dodavatelem flexibilních spojů pro LG a Apple. LG už se v minulosti o dodavatelství tohoto sortimentu pro Apple zajímala a tak se dá i předpokládat, že namísto výroby vlastních telefonů s touto technologií se plně zaměří na dodávku OLED displejů a věcí s nimi spojenými Applu.

Průkopníkem byl Samsung

Flexibilní plošné spoje byly poprvé použity společností Samsung, která svému modelu Galaxy S6 zakřivila okraj displeje. Tímto prvenstvím se ti též Samsung vytvořil vcelku neotřesitelnou pozici právě v tomto odvětví trhu. LG však doufá, že je svými spoji dokáže v několika příštích letech dohnat a dokonce nahradit. Nasvědčují tomu i investice, které v poslední době proudí právě do továren, ve kterých by se měla tato technologie vyrábět.

Pokud se tomu tak opravdu stane, dají se v dohledné době opravdu očekávat iPhony standardně osazené OLED displejem. Nyní je však těžké spekulovat. Je sice možné, že se s tímto krokem Apple vytasí už příští rok, nasvědčuje tomu ostatně skoro vše. Na druhou stranu ale všichni moc dobře víme o problémech, které doprovází výrobu OLED displejů pro iPhone 8. Problémy by měly být dokonce tak markantní, že by při představení iPhonu 8 na podzim mohly být k dispozici pouhé čtyři miliony kusů. Možná je ale právě tohle ten důvod, proč s přípravou příští generace iPhonu začal Apple už letos. Nechme se však překvapit.

koncept-iphone 8 - oled fb

Dnes nejčtenější

.