iStores.sk
iStores.sk

Chystaný iPhone 7s, 7s Plus i iPhone 8 nabídnou True Tone Display

Apple použil True Tone Display poprvé (a zatím naposledy) u 9,7palcového iPadu Pro. Technologie je založena na úpravě vyvážení bílé barvy a následném přizpůsobení intenzity bílého světla. Nyní se podle posledních informací této funkce dočkáme ve všech třech letošních iPhonech, alespoň to tvrdí investiční banka Barclays.

Podle Barclays získá iPhone 7s, iPhone 7s Plus a iPhone 8 senzor okolního světla s „plným spektrálním snímáním“ kvůli True Color displeji. Senzor by měla dodávat rakouská společnost AMS, která se specializuje na polovodiče.

U 9,7palcového iPadu Pro jsou použity pokročilé čtyřkanálové světelné senzory, které slouží k automatickému přizpůsobení barev, aby barevná teplota světla odpovídala okolnímu prostředí. Pokud stojíte v tlumeně osvětlené místnosti s žárovkami, tak displej zežloutne a má tak teplejší barvy. Když jste venku a je oblačno, tak displej bude naopak zabarven více do modra. V některých ohledech True Tone Display působí jako funkce Night Shift, která je dostupná pro iOS a nově také pro macOS.

Jeden z nejlepších konceptů iPhonu 8 vůbec:

O True Tone displeji jsme slýchali už ve spojitosti s iPhonem 7. Nakonec jsme se ho bohužel nedočkali. Velmi pravděpodobné je však použití u high-end modelu iPhonu, který má přijít. Ten by měl nabídnout edge-to-edge (od okraje k okraji) OLED displej.

Stejně jako u nových iPhonů se True Tone Display očekává u 12,9palcového iPadu Pro.

2017 iPhone True Tone displej

Zdroj: MacRumors

Leitz
Vstoupit do diskuze (5)

Diskuze

  Marek Vozárik

  nech idú s tým high-end modelom doriti. kedysi bol jeden a ten bol high-end. dve veľkosti ešte pochopím, ale: chceš duálny foťák? priplať. chceš true tone? priplať. chceš oled? priplať? už len chýba jeden low-end na úrovni androidov a bude to dokonalé

  Dominik Strhak

  Hrabe im na mozog pred 5-7 rokmi bolo na výber 1 TOP iphone rozdiel iba vo farbe a veľkosti internej pamäte a nie že 10 iphonou na výber a jedne je lepší a druhý horší to je úplne mimo logiky bývalého Applu. Sa zameriavajú na hovadiny červený iphone, pripravovaná rozšírená realita a neviem čo ešte a podstata im uniká to čo najviac apple drží je iphone a celé to kazia. iPad už rapídne rýchlo umiera lebo ho zabila rada iphone + Apple už seriózne žije iba zo svojho mena ktoré si pomaly ale isto kazí rovnako ako v rokoch 1995-2000 keď predstavovali nezmyselné fotoaparáty, tlačiarne atd. Aspoň že macbook je ešte fakt že TOP.

Napsat komentář

Zobrazit celou diskuzi
Přispět

Bazar

Fórum

 • Poslední příspěvky
  Odpovědi
  Zobrazení
  Poslední příspěvek