Zavřít reklamu

Apple použil True Tone Display poprvé (a zatím naposledy) u 9,7palcového iPadu Pro. Technologie je založena na úpravě vyvážení bílé barvy a následném přizpůsobení intenzity bílého světla. Nyní se podle posledních informací této funkce dočkáme ve všech třech letošních iPhonech, alespoň to tvrdí investiční banka Barclays.

Podle Barclays získá iPhone 7s, iPhone 7s Plus a iPhone 8 senzor okolního světla s „plným spektrálním snímáním“ kvůli True Color displeji. Senzor by měla dodávat rakouská společnost AMS, která se specializuje na polovodiče.

U 9,7palcového iPadu Pro jsou použity pokročilé čtyřkanálové světelné senzory, které slouží k automatickému přizpůsobení barev, aby barevná teplota světla odpovídala okolnímu prostředí. Pokud stojíte v tlumeně osvětlené místnosti s žárovkami, tak displej zežloutne a má tak teplejší barvy. Když jste venku a je oblačno, tak displej bude naopak zabarven více do modra. V některých ohledech True Tone Display působí jako funkce Night Shift, která je dostupná pro iOS a nově také pro macOS.

Jeden z nejlepších konceptů iPhonu 8 vůbec:

O True Tone displeji jsme slýchali už ve spojitosti s iPhonem 7. Nakonec jsme se ho bohužel nedočkali. Velmi pravděpodobné je však použití u high-end modelu iPhonu, který má přijít. Ten by měl nabídnout edge-to-edge (od okraje k okraji) OLED displej.

Stejně jako u nových iPhonů se True Tone Display očekává u 12,9palcového iPadu Pro.

2017 iPhone True Tone displej

Zdroj: MacRumors

true tone display fb

Dnes nejčtenější

.