Zavřít reklamu

Včera jsme s vámi sdíleli problém, kterým trpí nejnovější iPhone 7 a 7 Plus. Jednalo se o zažloutlý displej, který se objevil jak na několika vašich telefonech, o čemž jste se s námi podělili na našem Apple fóru, tak dokonce i na námi testovaném iPhonu 7 Plus, který v současné době recenzujeme (recenzi očekávejte už dnes o půlnoci). Spousta z vás psala, že zažloutlý displej je kvůli aktivované funkci Night shift, jenže ta byla vypnutá a dokonce ani přeinstalování telefonu nepomáhalo. Jiní jste nás zase upozorňovali, že je to přeci True Tone displejem, který nový iPhone 7 má. Jenže v tom je právě ten problém, iPhone 7 žádný True Tone displej nemá.

O funkci, kterou se v současné době může pochlubit jen 9,7″ iPad Pro, se totiž v souvislosti s iPhonem 7 jen spekulovalo, ale ve finále jí Apple nepoužil. Displej iPhonu 7 je lepší. Je totiž až o 25% jasnější a chlubí se širokým barevným gamutem (P3), což znamená, že displej dokáže zobrazit drtivou většinu přirozeně se vyskytujících barev.

Jenže True Tone displej funguje tak, že pomocí senzorů se upravuje jeho barva či jas v závislosti na okolí. To ale iPhone 7 neumí, protože žádný takový senzor ani displej nemá. S vychytávkou, díky které odborníci z DisplayMate ohodnotili displej 9,7″ iPadu jako nejlepší na trhu, se tak Apple chlubí jen u svého jednoho jediného produktu a žádný telefon jí nemá.

true-tone-display-ipad-on-off
true-tone-fb

Související články

Dnes nejčtenější

.