Zavřít reklamu

Nové MacBooky Pro pro rok 2018 nepřinesly jen výrazné vylepšení výkonu díky novým procesorům a zdvojnásobení maximální velikosti RAM paměti, ale také podporu True Tone u displejů. Díky tomu by tak měl být pohled na parádní Retina displej MacBooku příjemnější, než kdy předtím. Jak ale vlastně True Tone u MacBooků funguje?

Ještě, než se pustíme do detailnějšího rozboru fungování True Tone, si musíme upřesnit, co se vlastně za těmito dvěma slovy přesně skrývá. Jedná se o funkci, která automaticky upravuje vyvážení bílé barvy na obrazovce Macu tak, aby odpovídala barevné teplotě světla ve vašem okolí. Jinými slovy, displej bude vypadat lehce jinak jak na přímém slunci, tak třeba v přítmí čí ve chmurném počasí, což je pro oči uživatelů skutečně velmi příjemné. Tato funkce se již objevuje například u nejnovějších iPhonů či iPadů Pro, za výrazně osekanou verzi True Tone se pak dá označit i Night Swift, který se na novějších iPhonech spustí po soumraku. Ten ale nepřizpůsobuje displej nepřetržitě.

MacBook Pro (2018) má zcela stejný design jako MacBooky Pro z let 2016 a 2017: 

A na čem že je tedy True Tone u MacBooků Pro založen? Podle odpovědí Applu, které se podařily získat redaktorům z MacRumors, je to nový vícekanálový senzor okolního světla, která je umístěn vedle přední kamerky FaceTime HD. Ten analyzuje jas a teplotu barev v okolí a podle toho upravuje i výsledný obraz na displeji. Nový snímač tak výrazně převyšuje ten použitý v předchozích generacích MacBooku Pro, jelikož ten zvládal vyhodnocovat pouze jas. Pokud jste tedy doufali v to, že by mohl Apple tuto funkci zpřístupnit softwarovou aktualizací i na starších Macích, máte s největší pravděpodobností smůlu. 

Není pochyb o tom, že mnozí uživatelé True Tone u nových MacBooků skutečně velmi ocení. I tak jej ale lze označit spíše za příjemné vylepšení již tak skvělého displeje, než za upgrade, kvůli kterému byste si nový Mac běželi okamžitě koupit do obchodu. Ostatně, přesně v tomto duchu hovoří o True Tone na Macu i recenzenti, kterým se již dostal do rukou. Krokem vpřed však ale samozřejmě je.

macbook-2018-display-800x394

Dnes nejčtenější

.