Zavřít reklamu

iPhone 6 koncept logoJednou z nejvíce spekulovaných součástek v iPhone 6 se v posledních měsících stal blesk. Fotografie šasi, makety, nákresy a vše kde byl iPhone 6 vidět totiž naznačovalo, že Apple použije kulatý blesk, namísto podlouhlého, který můžeme vidět u iPhone 5s. To bylo pro většinu lidí jasným znamením toho, že Apple v letošním roce u iPhone 6 opět použije klasický blesk, místo blesku True Tone, který byl přestaven u iPhone 5s. Blesk Tru Tone totiž kombinuje bílou a jantarovou LED diodu, které nasvítí fotografovaný objekt, díky čemuž jsou výsledky fotografií vyfocených v noci lepší, než u klasického blesku.

Někteří uživatelé a přiznávám se, že patřím mezi ně, si však na kvalitu fotografií stěžují. Blesk totiž sice perfektně osvítí fotografovaný předmět v blízkosti fotoaparátu, ovšem zbytek scény nechá téměř černý. Právě to byl tkaé jeden z důvodů, proč jsme se domníval, že Apple skutečně použije klasický blesk, místo nového True Tone. Vše je však jinak a nejnovější komponenta, kterou Nowhereelse.fr ukázal na fotografiích jasně ukazuje, že se Applu podařilo vyvinout kulatý True Tone blesk, který obsahuje jak bílou, tak jantarovou diodu. Blesk je vidět na Flex kabelu, který jej integruje a je jasně vidět, že má skutečně kulatý tvar. To mimo jiné taktéž ukazuje, že se předpovědi vzhledu iPhone 6 nepletou a i fotografie šasi s kulatým bleskem lze považovat za reálné.

True Tone blesk
Ani ten nejsvětelnější objektiv na světě nedokáže při fotografování z ruky zachytit kvalitní fotografie bez šumu v noci nebo za skutečně velmi špatných světelných podmínek. Toho si je samozřejmě Apple taktéž vědom a tak představil v iPhone 5S nový duální blesk, který označuje jako True Tone blesk. Blesk je tvořen ze dvou LED diod, přičemž jedna je bílá a druhá žlutá. Celý zázrak se však neodehrává tím, že současně blesknou dvě LED diody místo jedné a výsledný snímek je díky tomu kvalitnější, vtip je naopak přímo v softwaru a v algoritmech, které Apple používá.

Softwarová výbava iSight kamery totiž dokáže pomocí algoritmu posoudit barevnou teplotu scény a poté automaticky určí správný podíl intenzity bílého a žlutého LED blesku. Apple díky dvojici LED diod dokáže vytvořit více než 1000 unikátních kombinací, které změní nasvětlení scény díky poměru a intenzitě ve které se rozsvítí žlutá a ve které bílá LED dioda. Výsledkem jsou fotografie, které nabízí i za skutečně mizerných světelných podmínek mnohem kvalitnější podání barev než tomu bylo u iPhone 5.

Související články

Dnes nejčtenější