Zavřít reklamu

Automobilový infotainment CarPlay se těší mezi fanoušky Applu velmi slušné popularitě pro své široké množství funkcí v kombinaci s líbivým designem. Nedávno představené iPhony 14 Pro si však dle všeho s tímto systémem přespříliš nerozumí, což dokládá narůstající počet stížností prakticky po všech větších diskuzních fórech zaměřených na Apple ve světě. 

Problémy s CarPlay u iPhonů 14 Pro (a pravděpodobně i základních iPhonů 14) se projevuje zejména nefunkčnosti hovorů, kdy telefony připojené k vozu sice přes CarPlay hovor přijmou, protistrana je však neslyší, ať už mají nastavený jakýkoliv vstup zvuku. Hovor je tedy ve výsledku neuskutečnitelný a uživateli proto nezbývá nic jiného, než telefon od CarPlay odpojit a zavolat si klasicky, což však bez handsfree zcela dobře nejde. 

Co přesně je příčinou problémů s CarPlay není v tuto chvíli jasné, avšak zdá se, že Apple o problému ještě donedávna nevěděl, jelikož se mu nepodařil opravit ani ve včera vydané druhé betě iOS 16.1. Je nicméně prakticky jasné, že se zde bavíme o problému se softwarem, takže je jen otázkou času, kdy dorazí update, který vše zprovozní tak, jak je třeba. Do té doby však bohužel budou muset postižení majitelé iPhonů 14 Pro vydržet, jelikož alternativní řešení problému neexistuje. 

  • Apple produkty lze zakoupit například na Alze, u iStores či Mobil Pohotovost (U Mobil Pohotovost lze navíc využít akce Koupíš, prodáš, prodáš, splácíš, v rámci které lze iPhone 14 získat už od 98 Kč měsíčně)

Související články

Dnes nejčtenější

.