Zavřít reklamu

Očekávání se těžce nenaplnila. Tak přesně takto by se daly bez jakékoliv nadsázky v kostce popsat prodeje iPhonů 12 mini a bohužel s předstihem zřejmě i prodeje iPhonů 13 mini. Ačkoliv se od návratu kompaktních iPhonů očekávaly velké věci, od jejich uvedení na trh se ukazuje, že se jedná o slepou uličku, kterou nemá smysl dále jít. Apple je proto již nyní napevno odhodlán k tomu, že se s nimi u řady 14 v roce 2022 rozloučí. 

Informace o ukončení řady mini, která se v nabídce Applu objevila teprve v roce 2020, začaly prosakovat již před pár měsíci, avšak tehdy ještě jako možné řešení prodejního problému. Dnes má však již mít Apple podle portálu Nikkei zcela jasno a s iPhonem 14 mini na rok 2022 nepočítá. Namísto něj raději vyrobí levnější verzi modelu Pro Max, která bude mezi uživateli prakticky 100% velmi oblíbená, jelikož velké telefony v posledních letech táhnou čím dál více. Dá se navíc očekávat, že u této verze nasadí Apple s ohledem na její rozměry agresivní cenovku, která bude dávat mnohým jablíčkářům daleko větší smysl než ta u iPhonu 12 mini nyní. Ta je totiž poměrně vysoká, což podle mnohých prodejně tuto řadu zabilo. 

Řada 14 chystaná pro příští rok má tedy obsahovat “levné” 6,1” iPhony 14 a 6,7” iPhony 14 Max a dražší 6,1” iPhony 14 Pro a 6,7” iPhony 14 Pro Max. Co se týče novinek, které tato modelová řada přinese, spekuluje se například nad nasazením Touch ID pod displej, použití periskopického systému fotoaparátu pro větší optický zoom i jiná fotovylepšení nebo třeba o dalším zmenšení výřezu v displeji. Jelikož však zatím není vývoj této řady ani zdaleka ukončen, může se ještě leccos změnit a proto je třeba brát všechny tyto spekulace zatím se značnou rezervou. O “čtrnáctkách” totiž budeme mít jasněji nejdřív až kolem letošních Vánoc, kdy se začínají zpravidla objevovat první věrohodnější úniky podložené například schématy a tak podobně. 

Související články

Dnes nejčtenější

.