Zavřít reklamu

Mysleli jste si, že nejzajímavější věcí dneška budou detaily včera představených novinek z dílny Applu? Chyba lávky. Před malou chvílí se totiž objevily v zahraničích médiích informace o hackerském útoku na jednoho z předních dodavatelů Applu, společnost Quanta, při kterém jí měly být odcizeny citlivé dokumenty o chystaných jablečných produktech. Mezi nimi se objevily mimo jiné i detaily chystaných 14” a 16” MacBooků Pro, díky čemuž si tak o nich můžeme udělat s předstihem velmi slušný obrázek. 

Uniklé technické specifikace de facto neodhalily nic, co bychom neslyšeli již v předešlých týdnech. Můžeme si nicméně díky nim alespoň dřívější spekulace, které se mnohým zdály dost přitažené za vlasy, bez problému potvrdit. Na mysli máme například návrat HDMI portu, slot pro SD karty či nový napájecí konektor vycházející z MagSafe. Únik dále potvrdil i již dříve uniklá kódová označení strojů J314 a J316. Oba by měly dle dokumentů být ve fázi testování – tedy již relativně blízko finálnímu schválení a výrobě. 

Kdy přesně by se mohly nové MacBooky Pro představit je v tuto chvíli nejasné. Dočkat bychom se totiž mohli klidně už na letošní WWDC, avšak stejně tak i na podzim na speciální Keynote věnované Macům, ke kterým se Apple v posledních letech rád uchyluje. 

Dnes nejčtenější

.