Zavřít reklamu

To, co se nepovedlo v uplynulých více než třech letech Applu, se nyní podařilo zrealizovat čínskému Xiaomi. Řeč je konkrétně o bezdrátové nabíječce AirPower schopné nabíjet až tři zařízení najednou bez ohledu na jejich umístění. Zatímco tu Apple nakonec musel odpískat kvůli neschopnosti jí dokončit, Xiaomi se jí ke zdárnému konci dotáhnout podařilo. 

Nová bezdrátová nabíječka z dílny Xiaomi se skládá celkem z 19 nabíjecích cívek, které se navzájem překrývají a umožňují tak nabíjet zařízení kdekoliv na svém nabíjecím povrchu. Jedinou podmínkou je podpora standardu Qi, kterou nabízí třeba i iPhony či sluchátka AirPods. Asi vás proto nepřekvapí, že jsou i tato zařízení s novou nabíječkou Xiaomi plně kompatibilní, což částečně potvrdil i samotný výrobce před pár minutami na své prezentaci. Na té totiž iPhone na nabíječku položil, aby ukázal spuštění animace. 

Poměrně zajímavé je to, že dle výrobce dokáže nabíječka každému ze tří nabíjených zařízení poskytnout maximální nabíjecí výkon 20W, což je pro zařízení tohoto typu dost unikátní počin (a mimo jiné také vyšší výkon, než který dokáží pojmout iPhony). Aby však byla nabíječka schopná 3 x 20W poskytnout, je potřeba jí samozřejmě využívat se vhodným 60W adaptérem s USB-C koncovkou. Pokud by vás pak zajímal design, ten je vcelku podobný tomu, který měl v plánu i Apple, byť není zcela jasné, z jakých materiálů se novinka skládá. 

Jediným větším rozdílem mezi originální AirPower a nabíječkou od Xiaomi tak dle všeho bude absence jakýchkoliv smart funkcí, díky kterým by byla nabíječka schopná například zobrazovat na displeji nabíjeného telefonu stav baterie dvou zbylých nabíjených zařízení. Na druhou stranu, za 599 juanů, tedy asi 2000 Kč lze tuto věc bez problému odpustit. Svou cenou se totiž řadí novinka mezi ty levnější svého druhu. 

Levné bezdrátové nabíječky lze zakoupit například zde

Související články

Dnes nejčtenější

.