Zavřít reklamu

Konektor Lightning je bezesporu jedním z nejikoničtějších prvků mobilních Apple produktů posledních několika let. Přestože se s ním kalifornský gigant u některých iPadů již začal pomalu loučit, minimálně podle zdrojů analytika Ming-Chi Kua mu stejný osud u jeho nejdůležitějšího produktu – tedy iPhonu – nehrozí. 

Zdroje Kua údajně obeznámené s krátkodobými i střednědobými plány Applu tvrdí, že přechod iPhonů z Lightningu na jiný port – konkrétně pak USB-C – není ve hře. Jedním z hlavních důvodů pak má být dle nich přílišná otevřenost tohoto standardu, která by mohla znamenat záplavu nekvalitního příslušenství likvidující telefony v kombinaci s horší voděodolností oproti Lightningu. Nespokojenost s vlastnostmi USB-C je pak u Applu prý na takové úrovni, že je stále odhodlán po něm radši nesáhnout vůbec a iPhony vytvořit bezportové, než jej využít místo Lightningu. 

Je otázkou, jak odvážný Apple v tomto směru bude a kdy tedy jinými slovy první bezportové iPhony představí. Obecně se sice předpokládalo, že se tak stane už letos minimálně u jednoho modelu, ale podle posledních informací se zdá, že se tak ještě nestane. Všechny letošní iPhony by tedy měly opět disponovat klasickým Lightning portem, který bude doplňovat podpora bezdrátového nabíjení. A co vy, byli byste radši za USB-C, nebo Lightning? 

Související články

Dnes nejčtenější

.