Zavřít reklamu

Máte-li doma Apple TV 3. generace, tedy televizní smart box z dílny Applu představený 7. března 2012 a prodávaný v Online Storu až do roku 2016, máme pro vás špatnou zprávu. Již brzy totiž přijde tento model Apple TV o podporu jedné z nejoblíbenějších aplikací, která je na tvOS dostupná. Řeč je konkrétně o YouTube, které podporu své aplikace pro Apple TV 3. generace na začátku března ukončí. 

Že se zřejmě konec aplikace YouTube na Apple TV 3. generace pomalu ale jistě blíží se dalo s ohledem na počínání YouTube z minulosti víceméně předpokládat. Druhá generace Apple TV totiž přišla o její podporu už v roce 2015, takže bylo bez jakékoliv nadsázky jen otázkou času, kdy se YouTube ke stejnému kroku rozhodne i u její novější sestry. A tak se nyní stalo. Majitelům tohoto modelu se totiž začíná v aplikaci objevovat hláška upozorňující na to, že na začátku března přestane fungovat. Nicméně vzhledem k tomu, že má Apple TV 3. generace podporu technologie AirPlay, bude možné YouTube na televizi propojené s Apple TV sledovat alespoň takto, což je zcela jistě potěšující. 

Z hlediska hardwarové i softwarové výbavy je již Apple TV 3. generace těžce za zenitem. Jejím srdcem je jednojádrový čipset Apple A5 s taktem 1 GHz a vcelku úsměvně působí i její vnitřní paměť – ta je totiž 512 MB. Nutno nicméně podotknout, že tento model Apple TV nedisponuje přístupem k App Store, díky čemuž ve výsledku ani výrazně vyšší kapacitu úložiště nepotřeboval. I přes úsměvné specifikace byla nicméně Apple TV 3. generace při svém představení skutečně zajímavou volbou pro koupi, jelikož nabízela jako první Apple TV podporu HD vysílání či AirPlay. 

Související články

Dnes nejčtenější

.