Zavřít reklamu

V záplavě současných událostí možná většina z nás málem zapomněla na každoroční vyhlášení nejlepších fotografií ze série „Shot on iPhone“. Apple ale nezapomněl, a v nedávné tiskové zprávě oznámil, že zveřejnil nejlepší snímky, které uživatelé pořídili na loňský iPhone 12. Firma ve zprávě pochopitelně nezapomněla vyzdvihnout kvality fotoaparátu svého nejnovějšího modelu.

Loňské iPhony se mohou pochlubit vylepšenými fotoaparáty, což je znát zejména u obou „pročkových“ modelů.iPhone 12 Pro a iPhone 12 Pro Max jsou shodně vybaveny trojitými fotoaparáty, sestávajícími z ultraširokoúhlého objektivu, širokoúhlého objektivu a teleobjektivu. Oba modely jsou vybavené také LiDAR senzorem pro focení portrétů v nočním režimu a nabízí funkce Deep Fusion, Smart HDR 3 a podporu formátu Apple ProRAW. Fotoaparáty obou zmíněných modelů nabízí rozlišení 12MP. iPhone 12 a iPhone 12 mini je vybaven dvojitým fotoaparátem s širokoúhlým a ultraširokoúhlým objektivem.

Ve fotogalerii k tomuto článku se můžete přesvědčit, že fotoaparáty loňských iPhonů dokáží v některých případech vcelku zajímavá kouzla. Není zde nouze o fotografie, pořízené při zhoršených světelných podmínkách, a uživatelé se nebáli ani objektů, jako jsou plameny ohně nebo třeba hvězdné nebe. Ve výběru můžeme vidět záběry přírodní krajiny, města v lockdownu, nechybí ale samozřejmě ani staré dobré portréty, fotografie jídla nebo zajímavé noční snímky. Apple vybírá fotografie do tohoto výběru na sociálních sítích – v drtivé většině jde o Instagram, na kterém uživatelé své snímky označují tradičním hashtagem #shotoniphone.

Související články

Dnes nejčtenější

.