Zavřít reklamu

Vývoj nových iPhonů 12 nejde Apple zřejmě zcela podle jeho představ. Vyplývá to alespoň ze zpráv portálu Fast Company, kterému se od jeho zdrojů podařily zjistit zajímavé informace o anténních modulech pro příjem 5G. Ty měl pro nové iPhony zajistit Qualcomm, avšak nakonec ostrouhá. 

Z hlediska podpory 5G sítí u nových iPhonů hraje Qualcomm nejdůležitější prim, jelikož právě na jeho modemová řešení se bude Apple spoléhat. Kromě nich měl kalifornskému gigantovi dodat i speciální anténní moduly, které měly zajišťovat příjem signálu. Ty však dle zdrojů Fast Company vytvořil v pro Apple neuspokojivé formě a ten se je proto rozhodl nevyužít. Namísto toho začal pracovat na vlastních verzích, kterými řešení Qualcommu z hlediska funkčnosti 100% nahradí a zároveň bude vytvořeno přesně na míru iPhonům. Právě to byl hlavní problém verze Qualcommu, který měla být údajně mnohem větší, než Apple potřeboval a tudíž ji nebylo možné implementovat do nového těla iPhonů 12 přesně tak, jak Apple potřeboval. 

Dobrý nápad?

Apple sice není ve výrobě antén žádný nováček, za mistra jej však označit rozhodně nelze. Mnozí jablíčkáři mají totiž stále v živé paměti problémy s příjmem signálu iPhonů 4, který v technologickém světě proslul jakožto “Antennagate”. Podobných – byť menších – anténových přešlapů bychom však u Applu nalezli více, kvůli čemuž se již nyní objevují obavy z toho, aby 5G antény netrpěly podobnými nešvary – tím spíš, když se bude jednat de facto o pro Apple doposud neprobádanou půdu. 

Kalifornský gigant si je nicméně dle zdrojů rizika velmi dobře vědom a s Qualcommem je dohodnut na tom, že jeho antény rád využije ihned poté, co se je podaří výrobci dostatečně zmenšit. De facto si tedy nechává Apple pootevřená vrátka k možné nápravě jakýchkoliv problémů. Bohužel, vzhledem ke složitosti celé je velmi těžké říci, jak rychle a zda vůbec bude Qualcomm schopen své řešení zmenšit natolik, aby potřebám Applu vyhovovala. V tuto chvíli tak nezbývá než doufat, že se jablečná anténa podaří vytvořit naprosto dokonale a k přechodu na řešení Qualcommu nebude mít Apple důvod. 

Dnes nejčtenější

.