Zavřít reklamu

Epidemie koronaviru, která v posledních týdnech decimuje převážně Čínu, by se mohla velmi neblaze podepsat nejen na produktech Applu chystaných pro začátek roku, ale i na produktech určených pro jeho konec. Zdroje DigiTimes totiž přišly s velmi znepokojivými zprávami týkajícími se chystaných iPhonů 12.

Na vývoji a výrobě každého nového iPhonu Apple spolupracuje s celou řadou firem, které mu například dodávají potřebné komponenty či je na jeho žádost různě upravují právě pro potřeby novinky. Problém je však v tom, že mnoho z těchto firem sídlí v Číně, ve které právě zuří koronavirus. Kvůli tomuto problému již Apple před časem přestal své pracovníky posílat do Číny a jak se alespoň podle DigiTimes zdá, nechystá se svůj názor v brzké době změnit. To je však vzhledem k dokončování iPhonů 12 velký problém, jelikož je jakákoliv kooperace Applu s čínskými firmami na dálku o poznání složitější, nežli fyzický kontakt. 

Kvůli výrazným komplikacím při dokončování vývoje iPhonu 12 zdroje z dodavatelského řetězce tvrdí, že hromadná výroba novinky velmi pravděpodobně začne mnohem později, než je obvyklé. Zpoždění výroby pak s sebou nepřinese nic jiného, než nedostatek iPhonů na pultech obchodů po jejich představení a to klidně i dlouhodobě. Letos by se tak mohla opakovat situace z roku 2017, kdy se na iPhone X čekalo mnohdy dlouhé měsíce.

Zda se předpoklady zdrojů naplní či nikoliv je v tuto chvíli ve hvězdách. Záležet totiž bude především na tom, jak se bude vyvíjet situace okolo koronaviru v Číně. Pokud by se v následujících týdnech výrazně zlepšila, spuštění výroby iPhonů 12 v obvyklém čase by se zřejmě pořád ještě stíhalo. Bohužel, vzhledem k neustále narůstajícímu počtu nakažených i obětí se však výrazné zlepšení v nejbližších týdnech očekávat nedá. 

Související články

Dnes nejčtenější