Zavřít reklamu

Od představení nové generace iPhonů nás dělí již jen posledních několik dní, což znamená jediné – napětí jablíčkářů po celém světě graduje. S ohledem na velké množství úniků informací, které se novinek týkají, by se však skoro až chtělo říci, že je toto napětí takřka zbytečné. O iPhonech 12 toho totiž již nyní víme skutečně spoustu a další informace přibývají každým dnem. Například dnes se dozvídáme celou řadu zajímavostí o fotoaparátech všech chystaných modelů. 

Zdroje stojící za únikem potvrdily, že se iPhone 12 dočká “jen” duálního fotoaparátu bez LiDARu. Širokoúhlý objektiv tohoto telefonu by měl dostat clonu f/1,6, i díky které by měl být schopný zachycovat kvalitnější fotografie. Co se pak týče ultraširokoúhlého objektivu, ten zůstane zřejmě stejný jako u iPhonů 11. Zdroj se o něm totiž vůbec nezmiňují, což jeho zachování víceméně naznačuje. U telefonů můžeme i nadále samozřejmě počítat se Smart HDR a Deep Fusion pro softwarové zpracování zachycených snímků, přičemž obě tyto funkce mají dostat vylepšení pro zkvalitnění jejich funkčnosti. 

Souvisejíci

Co se týká řady 12 Pro, ta má specifikace o poznání zajímavější a svým způsobem i překvapivé. Po několika letech se totiž Apple údajně opět uchýlí k nasazení jiného hardwaru do menšího a většího modelu téže řady. U obou modelů z řady Pro se sice počítá s nasazením LiDARu, avšak u 6,1” iPhonu 12 Pro se dočkáme “jen” teleobjektivu s ohniskovou vzdáleností 52 mm a 4x optickým zoomem. U iPhonu 12 Pro však můžeme počítat se 65 mm ohniskovou vzdáleností teleobjektivu a 5x optickým zoomem. Širokoúhlé objektivy obou modelů řady Pro mají nabídnout clonu f/1,6, z čehož lze usuzovat, že se v tomto směru budou shodovat s levnějšími iPhony 12. Zajímavé je rovněž to, že iPhone 12 Pro Max má dostat o 47 % větší snímač v ultraširokoúhlém objektivu, díky čemuž by měly být snímky z něj zachyceny jednak kvalitněji a možná i ještě ve větším úhlu. 

Berte vše s rezervou

Zatímco předešlé řádky lze s ohledem na úniky z minulosti považovat za víceméně 100% jisté, jelikož jsme o podobných vylepšeních již dříve slyšeli (byť samozřejmě ne až takto detailně), informace o spuštění prodejů, které zdroje též vynesly, už jsou třeba brát s rezervou – tedy minimálně u řady Pro. U té by totiž mělo údajně dojít ke spuštění předobjednávek 6. listopadu s tím, že na pulty obchodů by měly telefony dorazit 12. listopadu Toto načasování se však zdá poměrně zvláštní, jelikož Apple spouští prodeje nových produktů zpravidla v pátky a nikoliv ve čtvrtky, na který však 12. listopad připadá. Kvůli tomu lze o správnosti tohoto termínu pochybovat. Co se pak týče řady 12, její předobjednávky mají být zahájeny 16. října s tím, že prodeje začnou 23. října. V tomto případě se tedy jedná o již dříve omílané termíny, které by se vyplnit mohly (a měly). Co se pak týče cen, ty jsou předpovídány ve stejné výši jako dříve – tedy kolem 649 až 699 dolarů u iPhonu 12 mini, 749 až 799 dolarů u iPhonu 12, 999 dolarů u iPhonu 12 Pro a 1099 dolarů u iPhonu 12 Pro Max. 

Související články

Dnes nejčtenější