Zavřít reklamu

Sluchátka AirPods se toho s příchodem iOS 14 naučila relativně dost nového. Všechny dostupné modely nyní zvládají daleko rychlejší přepojování mezi Apple produkty doprovázené líbivou animací a ty dražší – tedy řady Pro a Max – pak navíc nabízí i podporu prostorového zvuku, díky kterému si lze užít filmy a seriály lépe než kdykoliv předtím. Zatímco v případě filmů na iTunes není o podporu nouze, v případě streamovacích služeb to žádná hitparáda zatím není, jelikož jí pro AirPods nabízí zatím jen Apple TV+, potažmo zahraniční Hulu a Disney+. Do této vybrané společnosti však chce podle čerstvých informací vstoupit i Netflix. 

Zřejmě nejoblíbenější videostreamovací společnost světa již podle informací portálu iPhoneSoft podporu prostorového zvuku u AirPods Pro a AirPods Max intenzivně testuje a chystá se tak na její ostré nasazení v průběhu jara. Podle dostupných informací se sice minimálně zprvu počítá s omezeným katalogem podporovaných titulů, i to je však rozhodně lepší než nynější nic. Postupem času se navíc zcela určitě nabídka podporovaných titulů rozšíří a vychytávka z AirPods se tak rázem stane mnohem využitelnější. 

Prostorový zvuk u AirPods Pro a Max funguje dle slov Applu díky směrovým zvukovým filtrům, které přehrávají zvuky “prakticky kdekoliv” (respektive alespoň tak přehrávané zvuky působí), čímž nabízí dle slov Applu naprosto strhující zážitek. Funkce se zaktivuje stejně jako filtry pro potlačení hluku přes ovládací centrum na iPhonu, iPadu či na Macu a stejným způsobem se samozřejmě i deaktivuje. Co se pak týká Netflixu, u něj se nedá vyloučit, že tuto vychytávku nabídne jen u nejvyššího předplatného balíčku, tedy u Premium. Ten totiž v současnosti jako jediný nabízí Dolby Atmos, takže by nebylo překvapující, kdyby jej chtěl Netflix učinit ještě lákavějším právě díky lepší podpoře pro AirPods. 

Související články

Dnes nejčtenější