Zavřít reklamu

Nové iPhony 12 Pro mají za sebou první víkend předobjednávek a zprávy zahraničních analytiků naznačují, že je o novinky větší zájem, než se původně čekalo. Tento trend naznačují jak neustále se prodlužující termíny dodání telefonů u nových objednávek, tak i informace z dodavatelských kruhů.

Analytik TF International Securities Ming Chi-Kuo před zahájením prodeje nových iPhonů předpokládal, že nové iPhony 12 Pro se v současném kvartále postarají o cca 15-20% objemu z prodejů všech iPhonů. Nyní, po třech dnech od zahájení předobjednávek to však vypadá, že Apple svými high-endovými novinkami zaujal více zákazníků, než se původně čekalo.

Na základě informací z dodavatelského prostředí Kuo aktualizoval svůj předpoklad, dle kterého nové iPhony 12 Pro nakonec zastanou až 35% podíl ze všech prodaných iPhonů za tento kvartál. Může za to především překvapivě vysoký zájem v Číně, ale také na americkém nebo evropském trhu. Ukazuje se, že počet skalních fanoušků, u kterých se nákup nových vlajkových lodí očekával, je větší než bylo původně předpovídáno.

 

Analytik naopak sníži předpoklad objemu prodejů levnějších iPhonů 12, zejména pak modelu mini, o který by měl být zájem podstatně nižší, než se původně očekávalo. Tato myšlenka nemusí dávat z pohledu uživatele/majitele v Evropě smysl, avšak na čínském trhu se s nějakým zásadnějším úspěchem těchto „levnějších“ modelů příliš nepočítá. Nejspíše jim příliš nepomůže ani oproti vlajkovým lodím opožděné vydání. iPhone 12 mini by si měl z koláče prodejnosti v tomto kvartálu ukousnout zhruba 10-15%, iPhone 12 se pak postará o zbytek.

Zda-li se tyto predikce vyplní se uvidí za několik měsíců. Preference zákazníků v různých částech světa se liší, osobně si troufám tvrdit, že v našich luzích a hájích bude iPhone 12 mini populárnější, než jeho větší sourozenec iPhone 12, ale i než oba „prémiové“ modely, byť je jejich cílová skupina trochu odlišná.

Související články

Dnes nejčtenější