Zavřít reklamu

Zlatá éra smartphonů se možná blíží ke svému konci. Vyplývá to alespoň z vyjádření jednoho z nejdůležitějších dodavatelů Applu ve formě společnosti TSMC, který pro něj vyrábí procesory řady A a M. 

TSMC se konkrétně nechalo slyšet, že dle jeho dat a průzkumů začíná poptávka po chytrých telefonech ve světě pozvolna upadá a to na všech klíčových trzích v čele s Čínou. Na vině má být jednak současná situace ve světě a jednak změna hodnot čím dál tím více uživatelů, kteří si své peníze raději ušetří na jiné, důležitější věci, než aby si každý rok kupovali nový smartphone jen kvůli tomu, aby měli zajímavější společenský status. Pomyslnou třešinkou na dortu je pak nedostupnost některých smartphonů, která zájemce o ně dokáže odradit od koupě, protože pro ně zkrátka již nejsou po určité době čekání na ně lákavé.

V tuto chvíli je velmi těžké říci, zda se v budoucnu zájem o smartphony zase začne zvedat, či je již jejich největší boom za námi. Pravdou je nicméně to, že v posledních letech vidíme na tomto trhu jen velmi málo zajímavých inovací, které mohou být do jisté míry taktéž příčinou toho, že zájem o telefony začíná oslabovat.

Související články

Dnes nejčtenější

.