Zavřít reklamu

Aby bylo jasno hned na začátek, tento článek není o vyplakávání, ani o nějakém stěžování si. Nikdy jsem iPhone X neměl a nikdy jej už mít ani nebudu, díky Applu. Berte jej tedy prosím pouze jako krátké zamyšlení nad tím, co přimělo Apple nejlepší, nejrevolučnější a nejúžasnější telefon v jeho historii (tak jej označovala sama společnost), stáhnout po pouhých deseti měsících na trhu. Apple totiž svoji tehdejší vlajkovou loď začal prodávat až 3. listopadu 2017, ovšem již v den spuštění prodeje hlásil český online Apple Store dodání za 3 až 4 týdny a skladové zásoby u APR prodejců zely prázdnotou taktéž. Reálně jste se tak k telefonu dostali až začátkem prosince, pokud jste neměli opravdu velké štěstí.

Když tedy vezmeme v potaz začátek prosince jako první možnost, kdy se obyčejný člověk, který nechtěl stát hodiny v řadě před Apple Store, mohl k telefonu dostat, napadá mě logická otázka, proč jej Apple pochoval po už devíti měsících. Co provedla tato vlajková loď s revolučním Face ID, designem a displejem, tak závažného, že se stala telefonem s nejkratší historií u společnosti Apple? Navíc, aniž bych musel dlouho pátrat, jsem přesvědčen, že se jedná o vůbec nejkratší dobu prodávaný produkt společnosti Apple v její novodobé historii.

Pokud jste dostali iPhone X například na loňské Vánoce, máte již od září minulého roku smůlu s tím, že byste si k němu mohli přímo od Applu koupit originální obal. Když nyní Apple představil Smart Battery Case obaly pro nové iPhony, které mají lepší výdrž baterie sami o sobě než iPhone X, bohužel pro iPhone X žádný takový obal nepředstavil. Sice lze za jistých okolností použít i obal pro iPhone Xs, ovšem nesedí výstup na reproduktory a funkční bude navíc až poté, co vyjde nová verze iOS a to ještě kdo ví jestli.

Je celkem smutné, že telefon, který byl nejrevolučnější přístroj v historii Applu, sám Apple pohřbil za tři čtvrtě roku od jeho představení a přestal jej nejen prodávat, ale také přestal vyvíjet nebo prodávají jakékoli další příslušenství. Nevím, zda je to tím, že se společnost obávala nízkých prodejů iPhone Xs a iPhone Xs Max, pokud by za sníženou cenu nadále nabízela iPhone X, ovšem pro majitele tohoto telefonu to rozhodně není příliš pozitivní zpráva. Otazné také je, jak díky tomu vnímají lidé Apple poté, co se smáli Samsungu za čím dál kratší intervaly vydání jeho vlajkových lodí. Uvidíme tedy, jaký osud bude mít za pár měsíců iPhone Xs a iPhone Xs Max, pokud však podobný, dá tím alespoň pro mě osobně Apple jasně najevo, že jeho nejdražší a nejšpičkovější telefony vám mají sloužit ani ne rok a pak o ně Apple ztratí zájem.

iPhone-XR-vs-iPhone-XS-4

Související články

Dnes nejčtenější

.