Zavřít reklamu

Zřejmě největším vylepšením od loňského iPhonu X prošel pro XS a XS Max fotoaparát. Ten letos dostala větší senzor a nové funkce v podobě Smart HDR a možnosti manuálního upravení hloubky rozostření pozadí. Budou však tyto novinky znát i na výsledných fotografiích? Podívejte se na porovnání.

Oba modely mají duální fotoaparát s 12 megapixelovou širokoúhlou čočkou s f/1.8. Druhá čočka nabízí stejný počet megapixelů, světelnost f/2.8 a možnost dvojnásobného optického zoomu. XS Max nabízí oproti staršímu modelu lepší ohniskovou vzdálenost a především nový obrazový senzor, který je dvakrát rychlejší a o 32 % větší, čímž pomáhá vyfotit kvalitnější fotky v šeru.

Smart HDR u iPhonu XS Max nabídne lepší dynamický rozsah a tím více detailů a kvalitnější stíny. V portrétovém režimu si zase můžete manuálně upravit hloubku rozostření pozadí. Zatím pouze po vyfocení fotografie, ale brzy se dočkáme i podpory této funkce přímo během focení. Čočky iPhonu XS Max jsou schopny lépe rozpoznat pozadí od focené osoby a nedochází tak často k rozmazání i například částí obličeje právě dané osoby.

Na detailní porovnání se zaměřil redaktor portálu MacRumors. Na výsledky se můžete podívat v galerii:

V galerii si také můžete všimnout, že téměř všechny fotografie, na kterých je slabé světlo, jsou u iPhonu X přeexponované a působí nepřirozeně barevně. XS Max s tímto problém nemá. Naopak funkce Smart HDR je občas u nového modelu na škodu. V některých případech totiž dojde k velkému vyhlazení osoby či objektu na fotografii a výsledek je poté horší než u iPhonu X.

Při přímém porovnání je tedy zřejmé, že jsou fotografie z letošního modelu iPhonu ve většině případů kvalitnější. Především to platí pro ty, které byly vyfoceny za šera. Na druhou stranu běžný uživatel, který sice rád fotí, ale nelpí na každé maličkosti, bude naprosto spokojený i s iPhonem X.

apple-iphone-xs-xs-max-hands-on-4-1500x1000
Zdroj: Redakce Letem světem Applem

Související články

Dnes nejčtenější