Zavřít reklamu

Zatímco vloni představené iPhony toho oproti “desítce” z roku 2017 přinesly pramálo nového, letošní jablečná úroda by měla být v tomto ohledu o poznání zajímavější. Apple se totiž u letošních iPhonů 11 chystá nasadit celou řadu poměrně zajímavých novinek, které by mohly jejich nepříliš veselé prodeje znovu slušně rozdmýchat. Spekuluje se například nad zmenšením výřezu v displeji, zlepšením odolnosti, zvýšením výdrže baterie či přidáním třetího objektivu na záda minimálně jednoho modelu. A právě jedno z těchto vylepšení nepřímo potvrdil klíčový dodavatel Applu. 

Pokud se o dodavatelský řetězec Applu alespoň trochu zajímáte, jméno Largan Precision vám zajisté nebude cizí. Jedná se totiž o nejdůležitějšího dodavatele fotoaparátových modulů pro iPhony. Ten sice v uplynulém čtvrtletí, co se zisků týče, příliš neoslnil, jelikož si meziročně pohoršil zhruba o 20 %, nicméně nadále zůstává optimistický. Podle portálu DigiTimes je totiž společnost i nadále přesvědčena o tom, že letos přijmou vlajkové lodě většiny výrobců tři a více objektivů, díky čemuž si společnost opět finančně polepší. A jelikož je jejím zdaleka největším zákazníkem právě Apple, je více než pravděpodobné, že se již pomalu připravuje na výrobu nových modulů pro trojitý fotoaparát alespoň jednoho iPhonu 11. Pravdou sice je, že tato společnost zásobuje svými komponenty i ostatní výrobce, jejich odběry jsou však ve srovnání s Applem minimální a tudíž by jeho finanční situaci zřejmě příliš neovlivnily. 

A jaké výhody by měl třetí objektiv na zádech iPhonu přinést? Je jich celá řada, avšak mezi ty největší rozhodně patří daleko kvalitnější fotografování za zhoršených světelných podmínek, ve kterých mají nyní iPhony obecně nemalé problémy, či kvalitnější portrétní fotky přes stejnojmenný režim. Z objektivu navíc by ale měla těžit například i rozšířená realita, ve které Apple dle svých slov spatřuje velkou budoucnost. Na představení všech funkcí nového fotoaparátu si ale budeme muset počkat až do samotného představení telefonů, které proběhne na podzim. 

Související články

Dnes nejčtenější