Zavřít reklamu

Není tomu tak dávno, co Microsoft oficiálně oznámil ukončení svých plánu přinést na iPhony a iPady aplikaci xCloud, skrze kterou by mohli uživatelé s přístupem k internetu a příslušným předplatným hrát na těchto zařízení své oblíbené hry z Xboxu. Na vině měly být dle slov redmondského giganta nesmyslné podmínky App Store dlouhodobě nastavené Applem. Ten se je sice nedávno rozhodl upravit, avšak ve výsledku tak, že jsou pro služby typu xCloud naprosto nepoužitelné. Naštěstí se však nyní zdá, že Microsoft přeci jen našel způsob, jak tuto velmi zajímavou službu jablíčkářům dopřát. Řešením má být nově webová aplikace. 

O plánech přinést na Apple zařízení službu xCloud skrze webovou aplikaci měl podle velmi dobře informovaných zdrojů portálu Business Insider informovat před pár dny šéf divize Xbox Phil Spencer svůj tým s tím, že chce tento plán zrealizovat v průběhu roku 2021. Microsoft se tak vydá svým způsobem ve šlépějích nedávno ohlášení konkurenční cloudobé služby Amazon Luna, který se na iPhony a další Apple produkty dostane přesně tímto způsobem. V obou případech totiž platí, že aby bylo možné je provozovat jakožto klasické aplikace, musel by i obsah pro ně být do App Storu vkládán ve formě aplikací, což je však s ohledem na celkovou funkcionalitu služby naprosté sci-fi.

Všem fanouškům Xboxu tak nezbývá nyní nic jiného než doufat, že se Microsoftu skutečně podaří vytvořit pro xCloud kvalitní webovou aplikaci, přes kterou si na iPhonech, iPadech či jiných Apple produktech skvěle zahrajeme. Zároveň se musíme modlit i v to, aby se Apple opět nerozhodl hodit Microsoftu klacky pod nohy a cloudovému hraní na svých zařízeních zamezil. Jak totiž ukázaly poslední měsíce, problém s tím v žádném případě nemá a to ani za cenu kritiky z řad svých uživatelů. 

Témata: ,

Související články

Dnes nejčtenější